Jurismi
Jurists un gleznotājs var ātri pataistīt melnu par baltu
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Laulības šķiršana ar ārzemēs ieslodzīto
Guna Butorina, 10.09.2014. 13:55
Labdien!Vēlos uzzināt, kā var izšķirt vai anulēt laulību, ja vīrs atrodas ieslodzījumā Spānijā, pati dzīvoju Latvijā. Vīru notiesāja uz 6 gadiem, viņš ir LV pilsonis.Jau vairākus gadus neuzturu ar viņu kontaktu,mums nav kopīgu bērnu un kopīgu mantu, ko dalīt.Šobrīd gaidu bērniņu no cita cilvēka,un ļoti gribētos ātrāk izšķirties.Zinu,ka pēc likuma varu šķirt laulību tiesā,sakarā ar to,ka vīrs ir ieslodzījumā vairāk kā 3 gadus.Bet bēda tāda,ka tiesa man prasa,lai iesniedzu apstiprinājumu,ka viņš atrodas ieslodzījumā ārzemēs.Gāju gan uz policiju,kur rakstīju vairākus iesniegumus,rezultātā man ir atbilde,ka informāciju par personu neizsniedz pat tad,ja esmu viņa sieva.Kur man griezties,lai pierādītu vīra atrašanās vietu,kur var iegūt tāda veida izziņu?Iepriekš paldies par atbildi!
Denis Denis, 14.09.2014. 18:56
Laulību var arī šķirt, ja nedzīvojat 3. gadus kopā.
Ieteiktu jums rakstīt prasības pieteikumu tiesā par laulības šķiršanu sakarā ar to, ka viens no laulātajiem uzsācis kopdzīvi ar citu personu un šajā kopdzīvē ir piedzimis bērns vai ir gaidāma bērna piedzimšana. (Civillikuma 74.panta 3.punkts) ieteiku pieteikumā minēt, ka šķiršana ir vēl nedzimušā bērna interesēs. Šķiet, bet nēsmu pārliecināts, ka varat vērsties attiecīgajā vēstniecībā, kā arī varat sadabūt rokā lieciniekus, kas apliecinās tiesā, ka jums vairs nav reālas kopdzīves ar vīru un tā vairs neatjaunosies.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi