Jurismi
Advokāts iesaka savam klientam: - Pats labākais jūsu gadījumā būtu atgriezties pie savas sievas. - Interesanti gan! Un kas, jūsuprāt, būtu priekš manis vissliktākais?
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Valdījums pār lietu, kurai nav īpašnieka
Dainis Zlaugotnis, 27.09.2014. 11:15
"Var pastāvēt arī situācija, kad vienai personai ir īpašuma tiesības uz lietu, bet pati lieta atrodas citas personas valdījumā." Bet, ja ir valdījumā, bet nevienam nepieder?
Situācija: Ir ēka, kura ir valdījumā biedrībai, bet nepieder nevienam,- valdījuma tiesības biedrībai piešķīra tiesa. Taču ēka atrodas uz zemes, kuru nopirka cilvēciņš, kurš pats ēkā strādā un maksā ēkas valdītājam nomas maksu. Valdītājs gan neko par ēkas atrašanos uz cita zemes nemaksā.
Vai ir varianti zemes īpašniekam dabūt to ēku īpašumā?
Pirka zemi viņš no Austrālijas latvieša un pārstāvēja to persona, kura izpildīja tikai lūgumu par zemes pārdošanu. Ēku uzcēla uz tās zemes padomju laikā priekš brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības, kura pēc tam likvidēja pamatdarbību, sāka nodarboties ar citu darbību sevis uzturēšanai - telpu nomu, pirms tam caur tiesu dabūja valdījuma tiesības. Kam būtu priekšroka dabūt īpašumā ēku (ja iespējams vispār), ēkas valdītājam, vai zemes īpašniekam, uz kuras ēka atrodas? Pašlaik ir tā, ka nevienam, ne otram, ne pašvaldībai. Īsumā viss.
Ja kādam ir kāds ieteikums/padoms, lūdzu, uzrakstiet.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.