Jurismi
Advokāts: Dakter, vai pēc jūsu veiktās prasītājas pārbaudes, jaunā lēdija ir stāvoklī? Liecinieks: Viņa ir stāvoklī, taču ne pēc manas pārbaudes.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Galvojuma līgums
Sanita V., 07.10.2014. 00:28
Kredītam Ir divi galvotaji, parakstot galvojuma līgumus kredītiestades darbinieks sajauca līgumus tā kā viens parakstijas zem cita galvotaja līguma un tas pats ar otro galvotaju. Vai kredītiestadei ir tiesības pieprasit kaut ko pēc tāda līguma?
Ivans Matvijcuks, 07.10.2014. 12:35
1447. Ja par darījuma šķiru noticis pārpratums, tā ka viens dalībnieks domājis, ka noslēdz citu līgumu nekā tas, kādu domājis otrs, tad līdzēji nav vienojušies, maldība atzīstama par svarīgu un tādēļ pats darījums nav spēkā. Bet tam, kas kādam nodevis lietu ar nolūku to viņam dāvināt, nav tiesības prasīt šo lietu atpakaļ, ja tās saņēmējs to jau izlietojis, kaut arī viņš to nebūtu saņēmis kā dāvanu.

Ir arī vēl viens Civillikuma pants, kas nosaka atbildību uz galvotāju..
"1431. Akta parakstīšana, vienalga, vai tas attiecas uz pašu parakstītāju vai trešo personu, uzskatāma par piekrišanu šim aktam, ja tā saturs parakstītājam bijis zināms un ja viņam tajā tiesiskā darījumā, uz kuru akts attiecas, ir personīga interese un ierunas tiesība."
Bet šeit ir jāsaprot, ka šeit tiek minēta personīgā interese un ierunas tiesības. Loģiski domajot parakstot galv. Līgumu nekāda sakara ar personisko interesi un ierunas tiesību nevar būt.
Tāpēc šajā situācija var attiecināt pirmo Civillikuma pantu, kura ir norādīta "Maldināšana"
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi