Jurismi
- Kas notiks, ja sakrustotu advokātu ar cūku? - Nekas. Ir zināmas lietas, kuras cūka vienkārši nedarīs.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Uzturlīdzekļi no bērna mātes.
Aivis Lazdiņš, 15.10.2014. 16:24
Labdien! Šoreiz jautājums varbūt vairāk Tētiem, bet būšu pateicigs par jebkuru iformaciju. Lieta sekojoša-meita dzīvo ar mani vairāk, kā trīs gadus. Ar bērna māti esam šķīrušies jau sen. Par meitu viņa interesi neizrāda, šo 3 gadu laikā 1x ir bijusi ciemos, ik pec 6-8 mēnešiem, pat retāk, atceras pajautāt, kā meitai iet. Šajās reizēs esmu piedāvājis viņai uzņemties kadu daļu atbildības, iesaistīties audzināšanā un neesmu arī kautrējies pateikt ka piemēram arī finansiāla iesaistīšanās nāktu tikai par labu. Taču tik līdz viņa izdzird vārdu atbildība, tā pazūd ar asti kājstarpē uz šiem 6-8 mēnešiem un nevajag viņai vairs neko. Protams darba viņai itkā nav (tā vismaz pati saka un ari cilvēki kas viņu pazīst). Dzīvo viņa Īrijā. Mēs ar meitu tepat Latvijā. Jautājums tāds, vai man kā tēvam vispār ir izredzes panākt ka tiek maksāti alimenti? Jo es uzskatu ka tas tomēr nevar tā būt-piedzemdē bērninju un pamet, bezrūpīgi klīst pa pasauli. Uzņemties atbildību tomēr ir arī viņas pienākums. Pati taču solīja ka palīdzēs kā varēs. Nē, es nečīkstu un man naudas pietiek, šis vairak ir principa jautājums. Vēlos zināt vai kāds ir ar ko tamlīdzīgu saskāries un kāds ir bijis rezultāts. Visvairak baidos kautko uzsākt dēļ tā, ka tiesa var vispār nolemt bērnu atdot viņai, zināms ka šeit kā tēvs tu neesi nekas. Tāpēc domāju vai ir vērts riskēt vispar kautko sākt? Piebildīšu ka meitiņa māti neatpazīst un vispar nezina kas tā tāda ir, jo ikdiena par vinju rūpējos es un mana sieva, kuru meitiņa jau no 2 gadu vecuma uzskata par mammu. Un meitiņas bioloģiskā māte par viņu īpaši nerūpējās arī kamer meita vēl bija pie viņas (nerūpējās-tas tā pieklājīgi un maigi izsakoties, jo berns kurš itkā dzivoja kopā ar mammu pat tādu vardu nezinaja un viņu dēvēja par tanti). Ļoti ceru, ka kāds man varēs palīdzēt ar padomu. Drizumā plānoju doties pie advokāta, bet tomēr pirms tam gribu dzirdēt citu pieredzi.
Mag. iur. Darja Pahoļenko, 21.10.2014. 11:55
Izredzes, panākt ka tiek maksāti uzturlīdzekļi Jums kā tēvam protams ir. Šajā gadījumā ir jāsniedz tiesā prasības pieteikums par uzturlīdzekļu piedziņu, jāsagaida sprieduma spēkā stāšanos, un tad jāsniedz pieteikums par sprieduma izpildi citā ES dalībvalstī, vai arī var uzreiz sniegt pieteikumu par uzturlīdzekļu piedziņu citā ES dalībvalstī. Ir jāizvērtē, kurš no variantiem Jums būs piemērotāks ņemot vērā Jūsu rīcībā esošus dokumentus. Tiesa nevar nolemt bērnu atdot bioloģiskai mātei, ja tiesai nebūs iesniegts attiecīgs prasījums, proti lai tas notiktu, bērna mātei ir jāiesniedz tiesai pieteikums par bērna dzīvesvietas noteikšanu, taču ņemot vērā Jūsu teikto, izredžu šādu lietu vinnēt viņai gandrīz nav.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.