Jurismi
Labs advokāts - slikts kaimiņš
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Jautājums
Ilse Ilse, 18.11.2014. 12:00
Labdien!
Mums ir tāda situācija, mans tagadējais virs 3,5 gadus atpakaļ izšķīrās un tiesa tikai izšķīra, bet uzturlīdzekļu nepiesprieda, jo meita dzīvoja pie vecvecākiem! Tad mēs sākam vecvecākiem maksāt 100€ mēnesi ar norādi uzturlidzekli uz mana vīra meitu! Parzinot to bijusī sieva uzreiz paņēma meitu pie sevīm un pateica ka grib uz sava konta saņemt 100€ tā arī darījām, skaitījām katru mēnesi regulāri bez kavejumiem 100€ no 28-30 datumam! Laiks gāja, mans virs ir pašnodarbināts un samazinājās ienākumi un maksāt 100€ vairs nevarējām un sākam maksāt 50€ mēnesī lidz uzlabosies finansiālais stāvoklis! Bijušo sievu tas neapmierināja, kaut atkārtošos tiesa bija vispār nepiespriedusi uzturlīdzekļus un visu laiku maksāja labprātīgi! Tagad no 2014 gada februāra ir 96€ un bijusī tiesājas un mums piesprieda tagad oficiāli 96€ mēnesī jo meitiņai tagad 12 gadi, bet viņa vel grib pa virsu uzturlīdzekļu parāda atmaksu uzreiz tas ir apmēram 350€, mums nav tādas naudas uzreiz un mēs katru mēnesi parskaitam 5€ ka uzturlīdzekļu parāda atmaksu un + 96€ pēc sprieduma!
Mans jautājums vai bijusī sieva var kaut ko iesākt vel ? Vai mēs drīkstam turpināt maksāt 5€ mēnesī ka uzturlīdzekļu parāda atmaksu vai tas ir par maz?
Juris , 19.11.2014. 08:40
Uzturlīdzekļu parāda piedziņai var izņemt izpildu rakstu un nodot to piespiedu piedziņas veikšanai zvērinātam tiesu izpildītājam.
Ilse Ilse, 20.11.2014. 08:31
Ja nav līdzekļu uzreiz apmaksāt parādu un to mēs varam pierādīt vai tad tas neskaitās, ka mes maksājam pakāpeniski noteiktu summu+ piespriesto summu.
Juris , 21.11.2014. 08:45
Jāvienojas ar piedzinēju par parāda samaksas termiņu (grafiku), ko vēlams noformēt rakstiski. Pretējā gadījumā piedzinējs var dabūt izpildu rakstu par parāda atlikušo summu, argumentējot, ka parāds 350, atmaksāts tikai 10.
Ilse Ilse, 24.11.2014. 18:03
To atsūtīja mums bijusī sieva: "Nesūti mums 5.eur.parādu,iebāz tos sev citā
vietā! Tev ir parāds jāatdod,jo nākamo gadu
liktens sagatavojis Tev pēdējos dzīves
priekus! ņem vērā un nesūti vairs tos
nožēlojamos 5.eur. Saprati,ja ?! Vēlu veiksmi
Tavām smadzenēm!Lai parāds šogad būtu
atmaksāts!"
Vai var griezties tiesā par draudiem?
Juris , 25.11.2014. 08:39
Nē, tie nav draudi, tās ir tikai emocijas. Izskatās, ka nekāda vienošanās ar otru pusi nevar sanākt, vismaz bez starpnieka.
dipl.iur. Ingus Mats, 27.11.2014. 16:56
Ilze, dzīvē visādi gadās. Taču tiesas piespriestie uzturlīdzekļi vēl nav pasaules gals. Ja nevarat vienoties par sakarīgiem noteikumiem kā Juris Jums te ieteica, tad atliek ierosināt jaunu tiesvedību, lai tiesa pārskata uzturlīdzekļu summu, pamatojoties uz to, ka ir būtiski mainījuies finansiālie apstākļi. Protams, šādu prasību sagatavot un uzturēt tiesā prasīs zināmas izmaksas, taču ...citu variantu nav. Ja arī šis 2.variants neder, tad atliek vien samierināties ar zināmām neērtībām. Taču arī tad vēl nav psaules gals! Nu labi ...tiesu izpildītājs uzsāks piedziņu ...un? ...konstatēs, ka no plikas galvas matus nevar nodzīt ...un? ...atrakstīsies bērnu mātei, un tā varēs soļot uz Uzturlīdzekļu Garantijas fondu un saņemt mazāk.

Galvenais mieru! Izeja vienmēr ir. Lai vecas! ;)
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.