Jurismi
Tiesā: - Lieciniek! Zvēriet ka teiksiet taisnību, tikai taisnību un visu taisnību! - Zvēru! -Tātad jums jā saka tikai tas, ko redzējāt pats savām acīm, nevis dzirdējāt no nostāstiem. Sapratāt? - Jā. - Kad un kur jūs esat dzimis? - Uz šo jautājumu nevaru atbildēt...
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Dzimsanas apliecībā esmu tēvs, bet neticu ka esmu bio tēvs!
Pēteris Nelga, 08.01.2015. 01:15
Labdien!

Mana situācija:
Dzīvoju kopā ar mīļoto sievieti un mums pieteicās bērniņš.
Neesam laulati.
Piedzimstot bērnam ieliku sevi par bioloģisko tēvu, viss bija labi. Tad vienu dienu viena pasākumā man mīļotās sievietes radi viens vienu dienu, bet otrs pēc laika izteica repliku: Vai tiešām esmu pārliecināts par to ka esmu bioloģiskais tēvs?

Man pārliecība bija pirms šiem teikumiem 100%, bet dzivot ar neziņu, nevēlos! Paternitāti sieviete teica tikai tiesas ceļā. Kā man rīkoties, jo paralēli mes vairs nedzivojam kopā un runājam par alimentiem, caur tiesu, jo vienoties mums nesanāca!

Kā es varu uzzināt vai esmu bioloģiskais tēvs, caur tiesu! Jo sieviete, sarunu ceļā nevēlas, ko es varu darīt? Jo parasti ir otrādāk, ka sievietes mēģina pierādīt, bet mani sak makt šaubas kuras izveidoja sievietes radi! ??!
Juris Bārtulis, 09.01.2015. 09:42
Ja vēlaties noskaidrot patiesību, Jūs varat vērsties tiesā, lūdzot atzīt paternitātes atzīšanu par neesošu. Svarīgi ņemt vērā, ka to var darīt tikai 2 gadu laikā kopš brīža, kad uzzinājāt, ka, iespējams, neesat bērna bioloģiskais tēvs. Šis termiņš nav atjaunojams.
Pēteris Nelga, 09.01.2015. 21:45
Paldies, Juri!

Tie ir radi, vinas kuri teica, bet tiesā var pēkšņi aizmirst teikto vai noliegt! Pieņemsim ka manas fantazijas auglis, notiek tiesa:
Esmu tēvs! Vai nebūs tā ka atbildētājs var ierosināt pret prasību par neuzticību?
Neesmu tēvs! Nonemas jebkāda atbildība un uzvārds.

Kādi scenāriji var būt aptuveni! ?
Juris Bārtulis, 11.01.2015. 15:55
Protams, parasti nevar pierādīt, ka šādi apgalvojumi ir bijuši. Taču nevar pierādīt arī pretējo. Galvenais - panākt, lai tiesa noteiktu lietā DNS ekspertīzi. Tas būs pierādījums ar maksimālu ticamības pakāpi, kas visu saliks pa vietām. Prātīgi darbojoties, to var panākt.
Ja izrādīsies, ka esat tēvs, Jūs prasība tiks noraidīta, un ar to viss beigsies. "Neuzticība" nav juridisks jēdziens mūsdienu Latvijas tiesību izpratnē. Vērsties tiesā ar šādu prasību ir Jūsu tiesības.
Ja izrādīsies, ka neesat bioloģiskais tēvs, tad uz sprieduma pamata tiks mainīti ieraksti reģistros. Ar visām izrietošajām sekām.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.