Jurismi
"Kāpēc jūs apgalvojat, ka jums ir tikai viens brālis," bargi prasa tiesnesis apsūdzētajam, "ja jūsu māsa ir zvērējusi, ka viņai ir divi brāļi?"
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Līgumsods
Ilze Ābele, 16.02.2015. 10:53
Labdien! Man vajag padomu, šādā lietā, kreditors un parādnieks abas puses ir juridiskas personas. Kreditors atsūtīja salīdzināšanās aktu parādniekam šī gada ferbuārī, parādnieks saņemot aktu apstiprināja pilnībā salīdzināšanās aktā norādīto summu un tūlīt arī veica apmaksu kreditoram pilnā apmērā. Taču kreditors pa vidu paspēja lietu nodot ārpus tiesas piedziņas kompānijai, un tagad tajā pašā laikā kad visas saistības pret kreditoru ir nokārtotas, piedziņas kompānija grib piedzīt līgumsodu, bet kreditors to nav prasījis nevienu reizi, ne rēķina izskatā, ne salīdzināšanās aktā tas nebija ietverts. Vai parādniekam ir pienākums piedziņas kompānijai maksāt līgumsodu, ko kreditors neprasa (kreditoram ar piedziņas kompāniju bija vienkārši līgums nevis cesija)? Lūdzu dodiet padomu?
Daiga Pirogova, 16.02.2015. 13:25
1. Vajadzētu nosūtīt paziņojumu piedzinējiem, ka galvenais parāds ir segts.
2. Sazinieties ar kreditoru, lai atsauc piedziņas lietu.
3. Protams, ka nekas nav jāmaksā, ja kreditors to nav prasījis.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.