Jurismi
Tiesas priekšā stāv klaidonis ar bārdu. - Ja jūs esat izdarījis to visu, par ko jūs apvaino, - saka tiesnesis, - tad jūsu dvēselei ir jābūt tikpat melnai kā jūsu bārdai. - Ja spriest par dvēseli pēc bārdas, - iebilst klaidonis, - tad jums tās vispār nav.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
kreditori un tiesas izpildītājs
Aļona Susloparova, 21.05.2015. 15:29
Labdien!Man tāda situācija-7 mēnešus atpakaļ man bija tiesa un tiesa piesūdzēja man galējo summu un mēs ar kredītoriem sarunājam,ka es maksāšu pa daļam un bez tiesas izpildītāja.Es godīgi,bez kavējumiem maksāju 7 mēnešus un pāris dienas atpakaļ atnāca vēstule uz e-pastu no kredītoriem,ka viņiem mainījas iekšējās kartības noteikumi un tagad es vēl klāt esmu viņiem paradā 45 eiro,tas ir 6% gadā.Un tie 45 eiro viņi pieskaitīja pie parada.Ja es atsakos maksāt 45eiro,tad viņi nodot manu lietu tiesas izpildītājām.Uz maniem jautājumiem kāda sakarā viņi vispār maina parādu summu,ja ir tiesas lēmums par citu summu,viņi ne atbild.Un sanāk,ka vēl pēc pus gada viņi vēl izdomās kādu "iekšējo kartības grozījumu" un tad vēl maksāt?!Es atteicos viņiem maksāt par "gaisu",jo nav pat garantijas,ka vēl pēc kāda laiciņa viņi vēl kaut ko izdomās.Izskatas tā,ka tā ir naudas izspiešana un šantāže.Un man ir jautājumi-vai kredītors varēja pieskaitīt kaut kādu vēl parādu summu,ja viņiem pēkšņi uzradījās iekšējas kartības grozījumi,ja jau ir tiesas spriedums?Un vai tiesas izpildītājs ņems vērā to,ka es jau maksāju 7 mēnešus bez kavējumiem?Un vai izpildītājs uzreiz bloķē kontu?
Daiga Pirogova, 27.05.2015. 13:27
Jums ir jāmaksā tikai tas, kas tika pielemts tiesas nolēmumā un tikai tas, kas ir norādīts Jūsu vienošanās ar kreditoriem! Nekas vairāk! Ja vienošanās tika norādīti kādi papildus izdevumi, tad iespējams tie 45 EUR ir jāsedz, bet ja atmaksas grafiks ir tikai par piespriesto parāda summu, tad nekādu papildus maksājumu pienākuma nav!
Iespējams ka ar tiem 6% ir domāti likumiskie procenti līdz sprieduma izpildei - ja tas ir pielemts tiesas nolēmumā, tad gan kreditoram ir tiesības šo summu prasīt. Lai gan te atkal ir strīdīgs jautājums - ja tika noslēgta pēc tiesas izlīguma vienošanās par konkrētu summu, tad itkā kreditors tomēr nevar papildus prasīt vēl šos 6%.
Lai atbildētu konkrētāk vajadzētu redzēt Jūsu vienošanos.
mosinja mjur, 14.11.2015. 17:48
Ja viņi nav iesnieguši tiesā prasījumu, kas ar tiesas lēmumu nav piespriests, tad jāmaksā tikai tas, kas līgumā un nekas vairāk. Draudi par iesniegšanu ZTI ir tikai draudi, kuri nav pamatoti ar tiesas nolēmumu.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.