Jurismi
Bieži dzirdēts apgalvojums, ka mīlestība ir slimība, jo tai vajadzīgs gultas režīms. Taču ārsti apgalvo, ka tā nav nekāda slimība. Tā kā tās laikā tiek patērēta enerģija, mīlestība ir darbs. Bet kas gan tas par darbu, ka galvenais agregāts stāv dīkā – prāto enerģētiķi. Tātad, mīlestība ir process. Juristi jautā, kā gan mīlestība var būt process, ja abas puses ir apmierinātas? Tā ir māksla. Mākslas kritiķi iebilst, sakot, ka tā nevar būt māksla, jo nav skatītāju. Tā ir zinātne. Taču te iebilst profesors, - kāda gan tā var būt zinātne, ja to var pirmā kursa students, bet nevar profesors?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Neatdod parādu. Iespējas?
Maija Sila, 23.05.2015. 18:33
Labdien! Vai kāds varētu dot padomu, lūdzu? Situācija. 2 gadus atpakaļ ar starpnieka palīdzību tika pirkta mašīna. Rezultāts -ne naudu atpakaļ dabūjām, ne mašīnu. Piespiedu parakstīt aizdevuma līgumu, kurā pa punktiem aprakstīts, kas un kā notika, kādēļ ir parāds un, ka parāds eksistē. 2 gadu laikā persona ir atdevusi tikai trešo daļu summas, visu laiku izvairās tīši no parāda atdošanas (esam informēti par personas ienākumiem un to, kā tie tiek izlietoti (piemērs-brauciens uz Kipru)). Sakiet, lūdzu, vai man kā privātpersonai ir tiesības pieprasīt kaut kādus soda procentus? Vai arī vienīgā iepsēja ir tiesa?
Kristīne Libere-Podzorova, 26.05.2015. 09:33
Līgumā ir atrunāti nokavējuma % vai līgumsods? Papildus vēl varēsi prasīt likumiskos procentus.
Daiga Pirogova, 27.05.2015. 13:22
Prasīt % var (kā jau augstāk minēts), taču, ja persona labprātīgi nemaksā, tad jebkurā gadījumā jebkura piespiedu piedziņa ir iespējama tikai caur tiesu. Un ja ir skaidrs, ka personas materiālais stāvoklis tai atļauj parādu segt, tad neredzu kavēšanās iemeslu - kāpēc prasība vēl nav tiesā?
mosinja mjur, 14.11.2015. 17:22
Uz līguma pamata, ja nav prasīti %, tad par tiem var aizmirst. Ja sniedz prasību tiesā parastā tiesāšanās kārtībā, var prasīt 6% gadā no pamatsummas. Tā vienkārši kaut ko prasīt - nereāli.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi