Jurismi
Jautājums: Kā tu sauc juristu ar IQ 75? Atbilde: Jūsu godība
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Mantojuma tiesības
Mairis Visockis, 18.10.2015. 23:05
Labdien! Man ir radusies problēma saistībā ar īpašumtiesībām. Ir zeme uz kuras ir māja,kūts un citas palīgēkas. Šīs ēkas ir ļoti sliktā stāvoklī,gribu visu sākt palēnām atjaunot bet ir nopietna problēma. Mana mamma un viņas brālis mantoja šo zemi no savas mammas. Katram pienācās puse. Mamma zemesgrāmatu kārtojusi 1998.gadā un arī viņam to vajadzēja nokārtot,bet viņš to tā arī nav izdarījis,domāju arī nekādu zemes nodokli par savu šī īpašuma daļu nav maksājis. Mana mamma aizgāja mūžībā un šī viņas puse no šī īpašuma nonāca manā īpašumā. Bet otra puse vēl joprojām it kā nosacīti pieder viņas brālim. Lieta tāda,ka viņš nav nokārtojis zemes grāmatu. Viņš būtu gatavs atteikties no šī mantojuma. Kāda būtu kārtība un šis process,kā tas viss notiek? Viņam vajag nokārtot zemesgrāmatu un tikai,tad ir iespējams to pilnībā pārrakstīt uz mana vārda. Tādas iespējas kā vienkārša atteikšanās no šīm mantojuma un šīm mantojuma tiesībām nav? Kaut kāda papīra ko viņš varētu parakstīt un es varētu kārtot visu uz sava vārda. Vienkārši viņš kārtot neko negrib,viņam neko nevajag un viņa nostāja ir tāda,ka tās ir attiecīgas izmaksas un naudas viņam nav un saka,lai es visu nokārtoju(nokārtoju viņam zemesgrāmatu un sedzu visus izdevumus)- un tad viņš pārrakstīs uz mana vārda,bet es viņam neuzticos jo pēc tam viņš var mainīt savu viedokli un atteikties savu daļu pārrakstīt uz mana vārda. Apstāstiet lūdzu kādi būtu iespējamie drošākie un finansiāli lētākie un birokrātiski ātrākie risinājumi un ko tur vispār var darīt.
Deniss Račiks, 19.10.2015. 16:05
Labs jautājums! Tāda tipa konsultācija - visticamāk 3-4... Jums izmaksas apmēram 150-200Euro kopumā. Nedomāju ka kāds no juristiem te, izstāstīs (saliks pa plauktiem) pa velti... :)
LL.M. Raimonds Upelnieks, 31.10.2015. 16:30
es varu bez maksas palīdzēt. 22424319. nav tikai skaidrs kā mamma varēja nokārtot zemesgrāmatu viena pati? mantojuma apliecība katram vaitad bija atsevišķa?? ja nu tā tiešām ir, tad visvienkāršākais veids kā atrisināt šo situāciju būtu - paņemt no viņa notariālu pilnvaru viņa vietā kārtot viņa mantojumu ar tiesībām arī atsavināt to.
LL.M. Raimonds Upelnieks, 31.10.2015. 16:30
un visa problēma
LL.M. Raimonds Upelnieks, 31.10.2015. 16:34
un, jā - ja ir maz uzticības, tad pa to laiku, kad pilnvara ir derīga - noslēgt cerību pirkuma līgumu un apgrūtināt īpašumu ar saistībām, lai pēc tam, kad īpašums būs nokārtots uz viņa vārda viņš nevarētu atsaukt pilnvaru un pārdot kādam citam to savu pusi
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.