Jurismi
Jurists un gleznotājs var ātri pataistīt melnu par baltu
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Atlaists
Art Nik, 10.11.2015. 15:19
Sveiki,

Ar paziņu notika nepatīkams atgadījums, tāpēc gribu zināt, vai es varēšu viņam ar kaut ko palīdzēt.

Paziņa tika pieņemts darbā 12. okt ( darba līgumā minēts datums ) un šodien ( sanāk, ka ir pagājušas 29 dienas ), neko nepaziņojot, vienkārši kontā ienāk pamata nauda ( alga ) un pēc pāris stundām arī atvaļinājuma alga.

Sanāk, ka darba devējs nolēma atlaist darbinieku, bet par to nav paziņojis darbiniekam. Vai tā tam arī jābūt pēc LR likuma?

Kā arī, darbinieks nostrādāja daudz stundu 'overtime'. Gan vakaros, pēc pamata darba laika, gan brīvdienās ( sestdien, svētdien ). Diemžēl, tas nekur netika fiksēts. Vienīgais pierādījums varētu būt nosūtītie darbi pa e-pastu ārpus darba laika. Vēl pierādījums varētu būt telefona sarunas ar darba devēju, bet nezinu cik viegli/grūti tās varētu dabūt no mob. operatora.

Vai darba devējs nepārkāpa LR likumus saistībā ar darbinieka atlaišanu? Vai darbiniekam pienākas vēl kādi pabalsti pēc nostrādāta apm. 1 mēneša?

Kā ir iespējams legāli pieprasīt naudu par pārstrādātām stundām?

Paldies.

Paldies.
Deniss Račiks, 10.11.2015. 19:39
Ir Latvija tāda struktūra - Valsts darba inspekcija! Ņemam pasi, darba līgumu un taisnais ceļš pie inspektora. Uzrakstam iesniegumu, minējam šaubas, norādām faktus, kas jūsuprāt ir apstrīdami un lūdzam pārbaudīt! Likumā noteiktā termiņā saņemsiet atbildi...
*Pārkāpums ir, bet Jums naudas ziņā "nekas nespīd"!
Lea Vaike, 13.11.2015. 14:00
Iespējams ka darba līgumā ir atrunāts pārbaudes laiks. Parasti tas ir 3 mēneši. Tas nozīmē, ka pārbaudes laikā var atlaist neko iepriekš nepaskaidrojot.
Deniss Račiks, 15.11.2015. 13:52
Lea - vai tiešam Jūs esat juriste??? Ka tad ir ar DL 47.patu 1.daļu???

Pārbaudes laikā darba devējam un darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš. Darba devējam, uzteicot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt šāda uzteikuma iemeslu.

Šai darba devēja darbībai ir tikai viens attaisnojums ja darba līgums sastādīts uz noteikto termiņu no ... līdz ... un darbinieks neizlasot tagad ceļ paniku
Deniss Račiks, 15.11.2015. 14:02
DL 103.p - Termiņi, nosacījumi un t.t
Bet ja nebija pārkāpums un NN, tad šāda darba devēja rīcība ir parkāpums
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.