Jurismi
Bieži dzirdēts apgalvojums, ka mīlestība ir slimība, jo tai vajadzīgs gultas režīms. Taču ārsti apgalvo, ka tā nav nekāda slimība. Tā kā tās laikā tiek patērēta enerģija, mīlestība ir darbs. Bet kas gan tas par darbu, ka galvenais agregāts stāv dīkā – prāto enerģētiķi. Tātad, mīlestība ir process. Juristi jautā, kā gan mīlestība var būt process, ja abas puses ir apmierinātas? Tā ir māksla. Mākslas kritiķi iebilst, sakot, ka tā nevar būt māksla, jo nav skatītāju. Tā ir zinātne. Taču te iebilst profesors, - kāda gan tā var būt zinātne, ja to var pirmā kursa students, bet nevar profesors?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Juridiskie pakalpojumi
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Pārkaru būves tiesība
Dagnija Zvidriņa, 27.11.2015. 13:50
Ēka atrodas uz zemes gabala robežas ar kaimiņu zemes gabalu. Īpašnieks vēlas ēku siltināt no ārpuses tā, ka siltinājuma daļa virs zemes un arī papildus pamati iziet uz šo kaimiņa zemes gabalu. G.Višņakovas, K.Baloža komentāros (LR Civillikuma komentāri. Lietas, valdījums...) pie 1181.p. teikts ka pārkaru būves tiesības nodibināšana nav nepieciešama, ja ēkas īpašnieks gatavojas celt izbūvi vai piebūvi, kas pārkaras pār kaimiņa zemi ne vairāk kā 15 cm (sk.1090.p.). Ja siltinājums ir līdz 15 cm, vai praksē ir gadījumi, kad Būvvalde pieļauj šādu būvniecību bez ZG reģistrētas pārkaru būves tiesības? Varbūt pietiek ar vienkāršu līgumu starp abiem kaimiņiem?
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi