Jurismi
Jurists noķer zelta zivtiņu, un tā viņam lūdzas: - Atlaid mani, un es izpildīšu trīs tavas vēlēšanās! Jurists padomā, padomā, atlaiž zivtiņu un jautā: - Ja es tev palūgšu atbildēt uz manu jautājumu, vai tā jau būs izpildīta vēlēšanās? - ...Jā gan....
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Uzturlīdzekļu piedziņa
Aleksandra Avotiņa, 06.09.2016. 13:26
Labdien.situācija sekojoša.vīrs maksā bijušai sievai par 3 bērniem uzturlīdzekļus 250 euro apmērā jo vienam bērnam nav bioloģiskais tēvs, bet lai to neafišētu piekrita maksāt ari par to bernu jo lidz šķiršanai to audzināja....tagad sieva saskaitija cik vīrs viņai ir nedamaksājis un iesniedza tiesu izpildītājam visu info...uz ko vīrs saņēma brīdinājuma vēstuli par parāda piedzinu uz 3000euro.ko darīt? Vai atsakoties no berna oficiali vīram nebus jamaksa?jo viņš jau nav biologiskais tevs bet uz tiem diviem berniem 250 pec likuma pietiek.esam neziņā palīdziet ludzu.ta summa jasamaksa 2 nedeļu laikā.vispār absurds
Juris Bārtulis, 07.09.2016. 16:02
Viņš var sniegt tiesā prasību, apstrīdot paternitātes pieņēmumu vai atzīšanu. Taču līdz dienai, kad stāsies spēkā spriedums šajā lietā, uzturlīdzekļi jāmaksā. Protams, var vērsties tiesā ar prasību, lūdzot samazināt šim bērnam maksājamo uzturlīdzekļu apmēru, taču diezvai tas būtu lietderīgi, jo mazāk par minimumu tāpat maksāt nedrīkst.
Elīna Konone, 03.10.2016. 19:05
Ja tiesa apmierinās prasību par paternitātes apstrīdēšanu, tad bijušajai sievai var nākties atmaksāt nepamatoti saņemtos uzturlīdzekļus.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.