Jurismi
- Viņai bija trīs bērni, tā? - Jā. - Cik bija puikas? - Neviens. - Vai bija kāda meita?
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
manu zemi apstrādā cits
Ilze Tonenka, 31.10.2016. 14:59
Nopirku zemi janvārī, kad pirku notārs pārbaudīja vai nav nomas līguma-nekā nebija. Tagad manu zemi apstrādāja cits cilvēks-iestāda ziemājus, izrādās viņam ir nomas līgums ar bijušo saimnieci(kura ir mirusi) līdz šī gada 31.decembrim. Biju pie notara, tur man saka, ka es nevaru šiem ziemājiem neko darīt, jo sējēs varot piedzīt no manis kompensāciju, par ražas zaudēumu uz tāda pamata, ka es viņam mutiski atļavu savu zemi izmantot. un ko man tagad darīt, ja es neļāvu???
dipl.iur. Iveta Nestere, 13.12.2016. 11:41
Nu, ir iespējams burties cauri nomas līgumam, skaidrojot tā darbības principus un Jūsu tiesības tajā, bet tas zemē augošajiem ziemājiem neliks viņiem pārstāt augt. Respektīvi, uz šo brīdi ir jāsak runāt par iestāšanos nomas līgumā un iznomātājā tiesību un pienākumu pārņemšanu, jo noteikti par zemes nomu tiek maksāta nomas maksa, ja nomas maksa jau samaksāta, slēdziet nomas līgumu līdz rudenim un nosakiet nomas maksu par konkrēto periodu līdz pļaujas laikam, kā arī, ja nevelaties vairāk iznomāt zemi, nosakiet nomas līguma darbību arī līdz pļaujai. Uzsakot tiesvedību, diemžēl, līdz pļaujas laikam Jūsu lieta izskatīta diezin vai būs. Tāpēc, mans ieteikums, vienoties par nomas attiecībām.
LL.M. Raimonds Upelnieks, 23.12.2016. 12:17
Vajag vadīties no nomas līguma noteikumiem. Ja tas ir spēkā līdz 31 decembrim, tad šo termiņu vajag ievērot, iepriekš brīdinot rakstiski, ka līguma termiņš netiks pagarināts.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.