Jurismi
Jurists noķer zelta zivtiņu, un tā viņam lūdzas: - Atlaid mani, un es izpildīšu trīs tavas vēlēšanās! Jurists padomā, padomā, atlaiž zivtiņu un jautā: - Ja es tev palūgšu atbildēt uz manu jautājumu, vai tā jau būs izpildīta vēlēšanās? - ...Jā gan....
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Juridiskie pakalpojumi
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Apakšnomas līguma noteikumi
Gara spēks, 12.08.2017. 10:53
Manā īpašumā atrodas zemes gabals ar nosaukumu "NN1", (....) pag., (...) nov.
Sakarā ar tiesas spriedumu, N.N., saņēma piespiedu nomas tiesības attiecībā uz dzīvojamo māju "NN2 ", (...) pag., (...) nov., kas atrodas mana zemes gabala vidū. Tiesas spriedumā iekļautajā "Piespiedu nomas līgumā" - nav noteiktas apakšnomas ne tiesības,ne aizliegums. Līdz ar to, saskaņā ar privāto tiesību principu "atļauts viss, kas nav aizliegts", nomniekam ir tiesības uz apakšnomas līguma noslēgšanu ar trešām personām. Atbildot uz manu lūgumu, nomniece atzinusi, ka patiešām viņa ir "noslēgusi apakšnomas līgumu ar trešām personām"( https://drive.google.com/file/d/0B8wI9NE7D2VbM3FRVXo3OXRDVnM/view?usp=sharing). Bet tajā pašā laikā, (pamat)nomnieces vēstulē ir norādīts, ka "Patiesībai neatbilst Jūsu apgalvojums, ka Jums ir tiesības iepazīties ar apakšnomas līgumu, jo to neparedz neviens normatīvais akts, ne arī mūsu savstarpēji noslēgtais Nomas līgums". Tajā paša laikā, Civillikums noteic, ka "nomnieks vai īrnieks var savu nomāto vai īrēto lietu nodot citam, bet tikai ar lietas iznomātāja vai izīrētāja noteiktu piekrišanu". Šajā gadījumā, nekādas piekrišanas - no manis netika pieprasītas un attiecīgi - saņemtas nebija, jo es uzzināja par faktiskas apakšnomas esību, tikai kad ieraudzīju, ka nezināmi cilvēki - veikuši lauksaimnieciskas darbības iznomātā zemes gabalā.
Līdz ar to lūdzu Jūs izskaidrot, vai man, kā nekustamā īpašuma īpašniecei (daļa no kura - atrodas piespiedu nomā) ir ar likumu noteiktas tiesības (piemēram, Civillikuma 2115.panta izpratnē) saņemt pietiekamu informāciju par apakšnomas līguma ar trešo personu esību un noteikumiem? Jo, manuprāt, iznomātāja noteikta piekrišana - iekļauj sevī nomnieka pienākumu pirms apakšnomas ar trešām personām līguma noslēgšanas saņemt iznomātāja piekrišanu, kas savukārt paredz tiesības (un iespējas) iepazīties ar apakšnomas līguma projektu.
Ar cieņu
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi