Jurismi
Bieži dzirdēts apgalvojums, ka mīlestība ir slimība, jo tai vajadzīgs gultas režīms. Taču ārsti apgalvo, ka tā nav nekāda slimība. Tā kā tās laikā tiek patērēta enerģija, mīlestība ir darbs. Bet kas gan tas par darbu, ka galvenais agregāts stāv dīkā – prāto enerģētiķi. Tātad, mīlestība ir process. Juristi jautā, kā gan mīlestība var būt process, ja abas puses ir apmierinātas? Tā ir māksla. Mākslas kritiķi iebilst, sakot, ka tā nevar būt māksla, jo nav skatītāju. Tā ir zinātne. Taču te iebilst profesors, - kāda gan tā var būt zinātne, ja to var pirmā kursa students, bet nevar profesors?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Juridiskie pakalpojumi
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Vai līgums ir spēkā
A. Lo., 08.05.2018. 10:34
Labdien!
Vēlos konsultēties kā rīkoties situācijā, kad SIA neizpilda savas saistības.
Pirms gada ar SIA sastādīts līgums par remontdarbu izpildi dzīvoklī 3 mēnešu laikā. Līgumā tika paredzēta tikai daļa no mutiski norunātajiem darbiem un arī attiecīga darbu apmaksa uz SIA kontu.
Faktiski, līgums nebija parakstīts, bet nauda tika pārskaitīta uz SIA bankas kontu ar līguma numura norādi. Vēlāk, remonta laikā, uz šo pašu SIA bankas kontu, norādot līguma numuru, tika pārskaitīta nauda virs līgumā paredzētās summas. SIA nav izpildījis darbus līgumā paredzētajā termiņā. Līgumu biju saņēmis vienīgi e-pastā, tāpat līgumam nebija pievienota darbu tāme.
Vai šo līgumu var uzskatīt par spēkā esošu, ja tas tika saņemts vienīgi pa e-pastu un nebija parakstīts?
Ja līgums tomēr uzskatāms par spēkā esošu vai ir iespēja atgūt naudas summu, kas tika iemaksāta SIA virs līgumā atrunātās?
Vai arī piedzīt no SIA soda naudu par darba neizpildi norunātajā laikā?
Ja kāds nodarbojas ar šādām lietām, būšu pateicīgs par konsultāciju klātienē.
mag.iur. Vilmārs Endzelis, 09.05.2018. 11:54
SIA darbus nav izpildījusi līgumā paredzētā termiņā - bet vai vispār kaut kas bija veikts? Te jāskatās, vai puses tomēr kaut ko pildīja. Tā pat jāskatās, kas par dabiem. No tā var izrietēt dažādi līgumi, kuriem ir atšķirīgi līgumu noslēgšanas un izbeigšanas momenti. Tāpat risinājums atkarīgs, ko vēlamies tālāk - līguma izpildi, vai atkāpšanos. jautājumi detalizētāk: vendzelis@gmail.com
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi