Jurismi
- Kas tas ir: apmēram 15 collas garš un karājas pie pakaļas? - Jurista kaklasaite.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Vai ir iespējams prasīt izdevumu atlidzināšanu no SIA "Rīgas nāmu pārvaldnieks" ārpuskārtas remonta kavējuma dēļ?
Andrejs Sapals, 15.12.2018. 21:52
Vienistabas dzīvoklī Purvciemā tika pamanīta ūdens noplūde no cauruļvadiem zem grīda. Izradās, kā par tiem cauruļvadiem ir atbildīgs Rīgas namu pārvaldnieks (RNP). Dzīvokļa īpašniece sazinājās ar RNP avārijas dienestu, izskaidroja problēmu un sāka gaidīt palīdzību. Karsta ūdens apgāde tika pārtraukta pēc 36 stundām, pēc vēl 10 zvaniem avārijas dienestā. To 36 stundu laikā laminētais grīda pārklājums, kā arī neliela sienu daļa tika sabojāta. Kad beigu beigās atnāca avārijas brigāde, galvenais inženieris atsakās veikt ārpuskārtas cauruļvada remontu, jo virs tās cauruļvada ir uzstādīts sēdpods un grīda ir pārklātā ar keramisko flīzi (protams, runa iet par tualeti). Avārijas brigāde aizeja prom, teicot, kā viņi nesāks darbu kamēr sēdpods un flīze nav noņemta. Jau bija vakars un atrast santehniķi bija neiespējams, paša dzīvokļa īpašniece ar mazo bērnu veikt augšminētās darbības nespēja. Nākamdien tika atrasts santehniķis, kurš noņēma sēdpodu un vēl pēc kāda laika avārijas brigāde veica cauruļvadu remontu. Gandrīz 3 dienu laikā dzīvoklī nebija nekāda ūdens.

Man ir trīs galvenie jautājumi:
1) Vai ir likumīga iespēja apsūdzēt RNP par kavējumu kārsta ūdens apstādināšanā? (agrāk atbilstošajā likumā bija ieraksts "pārvaldniekam ir jāveic avārijas remontu pēc iespējas ātrāk", tagad likumā līdzīgu pantu atrast nevaru).

2) Vai ir tiesīgs RNP atsākties no ārpuskārtas remonta veikšanas sēdpoda dēļ? Visi namu pārvaldnieki, kurus es zinu, paši noņem visu nepieciešamu avārijas gadījumā.

3) Vai ir jēga iet tālāk pie jurista un mēģināt izšķirt jautājumu tiesā? Izdevumu atgriešana interesē ne tik daudz, cik princips.

4) Pie kāda jurista tipa labāk vērsties? Civillikuma?

Atvajnojos par valodas kļūdam)
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.