Jurismi
Jautājums: Kā dabūt juristu lejā no koka? Atbilde: Jāpārgriež virve
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Līzinga priekšmeta nozaudēšana. Kas vainīgs?
Polina Filipova, 18.02.2020. 18:49
Situācija sekojoša : tālajos 2000 gados tika noslēgts līzinga līgums par kravas t/l. Pēc kāda laika netika veikti maksājumi par līzinga priekšmetu un līzinga devējs vienpusēji atkāpās no līguma. Nedz līgumā nedz paziņojumā par līguma atkāpšanos netika noteikts kaiks un vieta līzinga priekšmeta nodošanai. Ar līzinga priekšmeta pārņemšanu lizinga devējs nesteidzās ap pusgadu. Nekadu reālo darbību. Turpretim līzinga ņēmējs centās sazināties un tikties, jēgas nebija. Tad nu pēc pusgada attapoties līzinga devējs nozīmē pilnvaroto personu ni cita uzņēmuma un tas atbrauc pakaļ. Pārņem atslēgas, dokumentus, parakstās ka saņēmis, bet t/l jau ilgstoši netiek lietots un atrodas vai atradās LT benzīntankā. Ieradies tur, pārstāvis t/l neatrod. Kam bij jāgādā par līzinga priekšmeta saglabāšanu? Līgums partraukts, tehniskajos dokumentos īpašnieks līzinga devējs. Tam nebija daļas pusgadu. Kuram jaatbildpar zaudējumiem? Būšu pateicīga, ja iedosiet norādi uz pantu. Pētu Cuvullikumu , Komerclikumu bet neesmu līdz galam pārliecināta savā domu gājienā. Paldies
mag.iur. Vilmārs Endzelis, 24.02.2020. 15:22
Kamēr līzinga priekšmets nav nodots, tikmēr atbild līzinga ņēmējs, jo priekšmetu taču lieto viņš. Tas, ka līzinga ņēmējs ir parakstījies par lietas saņemšanu, ir viņu problēma, te vajag spiest. Līzinga attiecības civillikumā tieši nav, ir piemērojami panti gan no nomas līgumiem, gan īpašuma, gan lietojuma, gan zaudējuma atlīdzinājuma panti.
mag.iur. Vilmārs Endzelis, 24.02.2020. 15:23
labojums: Tas, ka līzinga devējs ir parakstījies par lietas saņemšanu, nepaņemot pašu lietu, ir viņu problēma. Paši vainīgi.
Polina Filipova, 08.08.2020. 11:10
Paldies
Jones Jones, 29.04.2022. 17:26
Es pilnīgi piekrītu, ka tas var būt grūts, lai saņemtu aizdevumu pie reizes, jo īpaši, ja kreditēšanas firma lūdz jums daudz nozīmes jautājumiem, piemēram, kāpēc jums ir nepieciešama nauda. Es zinu vairākus pārsteidzošus uzņēmumus, piemēram, šo vienu auto līzings kalkulators https://www.incredit.lv/lv/krediti/auto-kredits-lizings-nav-izvelets/ , kas tiešsaistē var piegādāt reālu naudu un vienkārši pieprasa patērētājiem nepieciešamo informāciju.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.