Jurismi
- Cik advokātu nepieciešams, lai ieskrūvētu gaismas spuldzīti? - Viens - advokāts to tur, kamēr visa pārējā pasaule griežas ap viņu.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Vai policistam ir tiesības mēģināt pierunāt cilvēku uz kriminālpārkāpuma veikšanu?(7)
Juris G
dipl.iur. Dace Milberga, 25.11.2012. 01:51
Nedz policistam, nedz kādam citam tādu tiesību-mudināt uz noziedzīga izdarījuma izdarīšanu NAV.
dipl.iur. Dace Milberga, 25.11.2012. 01:51
precizēju "noziedzīga nodarījuma"
Vilmārs Endzelis, 13.02.2013. 13:31
pirmkārt ar eksperimentu nevar noteikt, vai cilvēks var veikt pārkāpumu vai nē. Eksperiments ir paredzēts kam citam.
Otrkārt, mēģināt viņam ir tiesības, bet piedabūt veikt, gan nē :)
LL.M. Raimonds Upelnieks, 16.06.2015. 11:07
Eksperiments ar pierunāšanu uz pārkāpumu veikšanu ir prettiesisks (KL 20.p.3.d. "Par uzkūdītāju uzskatāma persona, kas pamudinājusi citu personu izdarīt noziedzīgu nodarījumu").
Rihards Plotka, 06.02.2016. 21:35
Tā ir speciālā izmeklēšanas darbība. Speciālās izmeklēšanas darbību, pamatojoties uz izmeklēšanas tiesneša lēmumu, veic procesa virzītājs (izmeklētājs vai prokurors) vai iestādes un personas viņa uzdevumā.

Kriminālprocesa likuma 225.pants.
Speciālais izmeklēšanas eksperiments
(1) Speciālo izmeklēšanas eksperimentu veic, pamatojoties uz izmeklēšanas tiesneša lēmumu, ja ir pamats uzskatīt, ka:
1) persona agrāk ir izdarījusi noziedzīgas darbības un gatavojas izdarīt vai ir uzsākusi tādas pašas noziedzīgas darbības;
2) konkrēto noziedzīgu nodarījumu var pārtraukt uzsāktā kriminālprocesa ietvaros;
3) eksperimenta rezultātā var iegūt ziņas par pierādāmajos apstākļos ietilpstošajiem faktiem, un ja bez šīs darbības nepieciešamo ziņu iegūšana ir neiespējama vai apgrūtināta.
(2) Speciālajā izmeklēšanas eksperimentā rada personas ikdienas darbībai raksturīgu situāciju vai apstākļus, kas veicina noziedzīga nodoma atklāšanos, un fiksē personas rīcību šajos apstākļos.
(3) Personas rīcību aizliegts provocēt, kā arī ietekmēt ar vardarbību, draudiem, šantāžu vai izmantot tās bezpalīdzības stāvokli.
(4) Ja speciālais izmeklēšanas eksperiments noslēdzas ar personas noziedzīgas darbības atklātu fiksēšanu, par to raksta protokolu pārbaudāmās personas klātbūtnē.
Ieva Jermoškina, 03.10.2016. 22:12
Glābiet! Neatpazīstamas izcelsmes police man!!!! Help.
Likumiski tīrais
Raivo Priede, 21.05.2017. 05:07
Parkāpumam ir jābūt izdarītam vai nu nevīžibas, aizmāršības, paviršības, nolaidības vai ar tīšu prātu. Bet, kād ar viltu, kā tas ir apzīmēts tavā tekstā, tiesā tas nebūs derīgs, Otrāmkārtām pilsonis drīkst pilnībā paļauties uz policistu, un nepareizas norādes, sagandē policijas publisko tēlu, Trešāmkārtām subjekts var būt arī nevisai racionāls ar zemu IQ vai arī ar kādu psihisku novirzi,vai pat mazgadīgs, tādejādi policista minētās darbības veicināšana ir pretlikumīga. Gan Civil gan Krimināllietās
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
»» Ieteikumi »» Biežāk uzdotie jautājumi »»
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.
Top.LV
Latvijas Reitingi