Jurismi
Advokāts satiekas ar klientu un saka: - Man tev ir divas ziņas – labā un sliktā. Ar kuru sākt? - Ar slikto. - Uz cietušā atrasto asins traipu analīze pierādījusi, ka tās ir tavas asinis. - Un kāda tad ir labā? - Visi rādītāji – hemoglobīns, holesterīns, cukurs – ir normas robežās!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Latvieši kvalificējušies Eiropas Tiesību Tiesu Izspēles otrajai kārtai(0)
Raksts lasīts 14341 reizes. Sadaļa Informācija
Četri jurisprudences bakalaura studenti no Starptautiskās Universitātes Konkordija Audentes, kas atrodas Tallinā, Igaunijā (www.university.ee) - Edijs Poga, Anete Stīpniece, Elīna Biezā no Latvijas un Lēna Mārja Kalda no Igaunijas, padomdevējs profesors Matti Kauppi no Somijas 25. februārī dosies uz Ņujorku, ASV, lai pārstāvētu universitāti, Igauniju un Latviju Eiropas Tiesību Tiesu Izspēlē (European Law Moot Court Competition –(www.elmc.org).

Tā ir bilingvāla - angļu un franču valodas - sacensība, kuras sakarā katru gadu studentu komandas no visas pasaules sagatavo rakstisku juridisku argumentāciju par jau iepriekš noteiktu Eiropas Savienības tiesību problēmu un aizstāv to mutiskās sesijās simulētas Eiropas Kopienu Tiesas priekšā. Tā sastāv no Eiropas Savienības tiesību speciālistiem – profesoriem un praktiķiem no visas pasaules.

Šogad savas rakstiskās argumentācijas iesniedza 92 komandas no visas pasaules, un tikai 48 komandas kvalificējās nākamai kārtai – reģionālajiem raundiem, kuros ietverts tiesas process un argumentu aizstāvēšana. Tie notiks Madridē (Spānijā), Gēteborgā (Zviedrijā), Stambulā (Turcijā) un Ņujorkā (ASV). Starptautiskās Universitātes Audentes komanda kopā ar citām vienpadsmit ir kvalificējusies reģionālajam raundam, kas no šī gada 27. februāra līdz 2. martam norisināsies Ņujorkā (ASV), Ņujorkas Universitātes tiesību zinātņu fakultātē (www.law.nyu.edu).

Šī sacensība tiek organizēta katru gadu sākot no 1988. gada un tās sākotnējo organizāciju uzņēmās pati Eiropas Kopienu Tiesa. Šobrīd Eiropas Tiesību Tiesu Izspēle ir pati pazīstamākā un prestižākā Eiropas Savienības tiesību tiesu izspēle pasaulē.

Informāciju sagatavojusi Elīna Biezā.

Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.