Jurismi
Sunim tika dota komanda: "BALSI!" Suns atteica: "Tikai sava advokāta klātbūtnē!"
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
LJB pārstāv 16. martā nelikumīgi aizturētu personu un uzvar(2)
Raksts lasīts 13592 reizes. Sadaļa Informācija
LJB pārstāvēja 2006. gada 16. martā aizturēto personu Līgu Muzikanti. Viņa bija apsūdzēta gājienu likuma pārkāpšanā pēc LAPK 174.3. Izskatot lietu tika konstatēti vairāki būtiski cilvēka pamattiesību nepamatotas ierobežošanas gadījumi no policijas darbinieku puses, kā arī policijas rīcība neatbilstoši likumam.
Atceroties, ka savulaik Aivars Borovkovs izsludināja listē pieteikšanos uz 16. martā nepamatoti aizturēto pārstāvēšanu tiesā, informēju, ka no LJB pieteicos es vienīgais, ja neskaita Aivaru pašu.
 
Mēs pārstāvējām aizturēto personu Līgu Muzikanti. Viņa bija apsūdzēta gājienu likuma pārkāpšanā pēc LAPK 174.3.
 
Līgu Muzikanti tiesā bez atlīdzības pārstāvēja Latvijas Juristu biedrības pārstāvis Daniēls Buks- Vaivads un Aivara Borovkova biroja jurists Uldis Papāns. Tiesas sēde notika slēgti, klātesošie skatītāji, kas bija krietns pulks, tika izraidīti no tiesas sēžu zāles. Pēc tam, kad izraidīt faktiski neizdevās, tiesas sēde tika pārcelta uz citu zāli (Nr.13).
 
Izskatot lietu tika konstatēti vairāki būtiski cilvēka pamattiesību nepamatotas ierobežošanas gadījumi no policijas darbinieku puses, kā arī policijas rīcība neatbilstoši likumam.
 
Policijas pārstāvji nebija ieradušies.
 
Ar tiesas lēmumu tika paziņots, ka lieta tiek izbeigta, līdz ar ko esam pierādījuši to, ka šī aizturēšana nebija tiesiska, līdz ar ko persona bija nepamatoti aizturēta.
 
Rezumējums: veicinām tiesiskumu Latvijas Republikā, kā tas noteikts ar LJB statūtiem.
Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.