Jurismi
Izsauc uz tiesu Gogu par izvarošanu. Tiesnesis: Pastāstiet tiesai, kā jūs izvarojāt cietušo. Goga: Paldies. Labi!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi
Cīņa par varu „Neatkarīgajā policistu arodbiedrībā”(3)
Raksts lasīts 14986 reizes. Sadaļa Administratīvās tiesības
Izrādās, ka intrigas un cīņa par varu vērojama netikai augstākajos varas ešelonos, bet arī „Neatkarīgo policistu arodbiedrībā” (turpmāk tekstā – NPA). Nezinātājiem varu pastāstīt, ka NPA vēsturiski veidoja personas, kuras nodalījās no tobrīd vienīgās policistu arodbiedrības – „Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības” (turpmāk tekstā – LAPA). Šķelšanās pamats bija aizdomas par Policijas vadības pārāk lielo ietekmi uz LAPAs valdi. Arodbiedrības biedriem radās cerības, ka NPA turpmāk būs neatkarīga un dedzīgi cīnīsies par savu biedru interesēm. Pat nosaukums tika mainīts no sākotnējā „Policistu arodbiedrība” uz „Neatkarīgā policistu arodbiedrība”.

http://eksperti.manapilseta.lv/inguss-kudins/13-cina-par-varu-neatkarigaja-policistu-arodbiedriba.htm

Taču, jaunveidotās arodbiedrības biedru lielākā kļūda bijā tā, ka “vadības stūre” tika uzticēta Mārim Bērziņam, kurš piekopa diktatorisku organizācijas vadīšanas stilu. M. Bērziņa darbības rezultātā tika sabojātas sadarbības attiecības ar Valsts policijas vadību, kā arī pati organizācija tika diskreditēta sabiedrības priekšā. Arodbiedrības vārds bieži vien tika izmantots personisku intrigu vērpšanai. Ar laiku, NPA valdes pacietības mērs bija pilns un M. Bērziņš tika atcelts no NPA valdes priekšsēdētāja amata un izslēgts no arodbiedrības. Taču, M. Bērziņš ar šo situāciju nesamierinājās un kopā ar savu atbalstītāju Hariju Dukuru, izmantojot likuma nepilnības, atjaunoja sevi NPA valdes locekļa amatā.

Proti, LR Uzņēmumu reģistrs (turpmāk tekstā – UR), saskaņā ar likumu, nepārbauda arodbiedrības lēmumu pieņemšanas faktiskos apstākļus, bet pārbauda, vai UR ir iesniegti visi nepieciešamie dokumenti izmaiņu veikšanai arodbiedrības valdes sastāvā, kā arī, vai tie ir pareizi noformēti.

M. Bērziņš kopā ar H. Dukuru izmantoja šo apstākli, sagatavoja pareizi noformētus, bet NPA statūtiem neatbilstošus dokumentus, un iesniedza tos UR.

Šāda likuma nepilnība rada iespēju ikvienam uzurpēt varu gandrīz pār jebkuru juridisku personu, taču dīvainākais šajā situācijā ir apstāklis, ka šo nepilnību ir izmantojuši tie, kas ikdienā visdedzīgāk solījās rūpēties par likuma ievērošanu.

Uz šo brīdi UR galvenais notārs ir atcēlis lēmumu ar kuru iepriekš minētie kungi bija nostiprinājuši savu varu pār NPA, taču var prognozēt, ka strīda galīga atrisināšana būtu sagaidāma pēc kāda laika, kad šie jautājumi tiks izšķirti tiesiskā ceļā.

Skumji noskatīties, ka starp policistiem uzrodas intriganti, kuri cīnās par varu un vērpj intrigas, nevis godam pilda arodbiedrības biedru uzticēto pienākumu – rūpēties par savu kolēģu tiesībām. Rezultātā, dažu aktīvistu darbības dēļ, NPA darbība ir paralizēta, bankas konts noslēgts un arodbiedrības biedri dzīvo neziņā par NPA tālāko likteni. Vienīgais, kas šajā situācijā var gūt kādu labumu ir konkurējošā (labā nozīmē) LAPA, jo daudzi NPA biedri varētu pāriet pie „kaimiņiem”.

Iesaku būt uzmanīgiem, un rūpīgi izvērtēt savus sadarbības partnerus, lai arī Jūs, cienītais lasītāj, nenokļūtu tik neapskaužamā situācijā.

Jūs nevarat pievienot komentārus! Vispirms reģistrējieties un/vai ieejiet sistēmā!
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.