Jurismi
Jurists un gleznotājs var ātri pataistīt melnu par baltu
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Tiesu izpildītāju tiesības
Anna Liepa, 13.11.2014. 21:47
Labdien!
03.11. saņēmu vēstuli no tiesu izpildītāja, ka jāveic tiesas sprieduma apmaksa par parādu ~430eiro, līdz 10.11.datumam.
04.11. sazvanīju izpildītāju un paziņoju, ka samaksāšu. Tās dienas vakarā man tika nobloķēts banka konts. Vai tā izpildītājs varēja rīkoties, ja termiņš samaksai bija 10.11. Samaksāju visu parādu 06.11. un šodien 13.11. saņēmu vēl vienu vēstuli, kur izpildītājs papildus pieprasa 6% gadā no parāda - 270 eiro. Vai tā drīkst rīkoties? Un kā tie 6% tiek rēķināti no kādas summas un par kādu termiņu?
Žanna Krēgere, 14.11.2014. 20:53
Ja Jums bija noteikts termiņš sprieduma labprātīgai izpildei 10.11.,tad līdz šim datumam tiesu izpildītājs nebija tiesīgs bloķēt Jūsu bankas kontu un vēl rēķināt %. Jāraksta sūdzība par tiesu izpildītāja rīcību.
Juris , 16.11.2014. 10:23
Visdrīzāk, ka ZTI rīkojumu bankai bloķēt kontu jau bija nosūtījis līdz sarunai ar jums. Ja jau bija izsniegts izpildu raksts un lieta nodota piespiedu izpildei ZTI, tad jau visi labprātīgās izpildes termiņi bija pagājuši un ZTI veic piedziņu saskaņā ar CPL.
CPL 555.p.7.d. - Tiesu izpildītājs jebkurā izpildes procesa stadijā var apķīlāt parādnieka mantu, tai skaitā apķīlāt naudas līdzekļus un noguldījumus kredītiestādē, naudas līdzekļus, kas pienākas no citām personām, vai mantu, kas atrodas pie citām personām.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.