Jurismi
Tiesnesis apsūdzētājam: - Kā jūs varējāt apmānīt cilvēkus, kas jums uzticējās? - Savādi gan jums tie jautājumi. Nu, kā es varu apmānīt cilvēkus, kas man neuzticas?
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Surogācijas juridiskā puse
Ieva Ozola, 10.02.2015. 19:44
Labdien,

Ļoti novērtētu atbildes/komentārus uz dažiem jautājumiem saistībā ar surogāciju Latvijā (tiktu izmantota surogātmāte, kura dzemdē bērnu, kurš nav bioloģiski saistīts ar viņu).

1. Vai šo ir iespējams juridiski (un legāli) atrunāt līgumā, lai minimizētu jebkāda veida riskus (piem., bēdīgi slaveno gadījumu, kur surogātmāte nevēlas atdot bērnu)?
2. Kā juridiski tiktu noformēta bērna piederība īstajiem vecākiem - vai bioloģiskajai mātei bērns pēc dzimšanas ir jāadoptē?
3. Kāda ir situācija ar valsts pabalstiem - uz ko var pretendēt bioloģiskie vecāki šajā gadījumā (un uz ko - surogātmāte)?
4. Kāds būtu kopējais komentārs par surogācijas iespējām un/vai riskiem Latvijā.

Paldies!
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.