Jurismi
Kad mēs pārkāpjam likumu, mūs soda. Kad mēs ievērojam likumus, no mums plēš nodokļus
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Berns ar mati UK
Rauls Beragis, 17.02.2015. 13:48
Labdien!Gribetu uzzinat vai var kaut ko sakt,sudzeties tiesa un maksat juristam par pakalpojumiem.Jautajums tad.7 gadus atpakal es izkiros ar sievu un parakstiju papiru par to ka atlauju vinai ar manu bernu izbraukt uz Angliju un dzivot tur,par ko vina man pateica ka nepados uz alementiem.Pec 2 gadiem man atnaca vestule no tiesas ka man jamaksa alementus.

Tagad man ir parads 2000 euro par to ka nemaksaju alementus.Es ustaisiju grafiku un atmaksasu manu paradu valstim.Tatad vai vina var ta darit dzivojot Anglija sanemt tur pabalstu ka vientulja mamma un prasit no manim alementus?Un nedod iespeju pat parunat ar bernu.Es gribu redzet savu bernu Latvija vai man ir tevu tiesibas?Vai es varu anulet to dokumentu par atlauju izbraukt no LV uz UK ar bernu?
Juris Bārtulis, 21.02.2015. 09:12
Bērnam ir tiesības saņemt uzturlīdzekļus, savukārt vecākam - tos maksāt. Bet vienošanās, ar kuru viens vecāks atsakās no uzturlīdzekļiem, jau sākotnēji nav spēkā, tā ka nebija jēgas to parakstīt.
Juris Bārtulis, 21.02.2015. 09:12
...precizējot - vecākam ir PIENĀKUMS maksāt uzturlīdzekļus.
Aija Avotiņa, 24.02.2015. 16:12
Jā, vecākam ir tiesības maksāt bērnam uzturlīdzekļus, bet tomēr likums atrunā kādos gadījumos zūd uzturlīdzekļu izmaksa iesniedzējai. Uzturlīdzekļu garantijas fonda likuma 10. Pants nosaka ka Fonda administrācija izbeidz uzturlīdzekļu izmaksu, ja iesniedzēja vai bērns, par kuru veic uzturlīdzekļu izmaksu no Fonda, izbrauc no LR uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs, vai šīm personām nav deklarēta dzīvesvieta LR. Tātad ja bērna māte ar bērnu vairāk kā 6 mēnešus kalendārā gada laikā neuzturas LR, izņemot gadījumu, kad tiek sniegta medicīniskā palīdzība medicīnas iestādē vai tiek iegūta izglītība akreditētā mācību iestādē.
mosinja mjur, 14.11.2015. 18:05
Ja mātei un bērnam nav LR deklerēta adrese, tad no UGF administrācijas neko nevar saņemt, bet parāds ir tētiņam par visu periodu kopš tiesas sprieduma, kas stājies spēkā, jo tētiņam ir LR deklarēta adrese. Parāds ir pa pinu klapi...
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.