Jurismi
Tiesnesis apsūdzētājam: - Kā jūs varējāt apmānīt cilvēkus, kas jums uzticējās? - Savādi gan jums tie jautājumi. Nu, kā es varu apmānīt cilvēkus, kas man neuzticas?
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Zemes vienība
Zane Bērzina, 22.04.2015. 22:40
Labdien, 2009.gadā apstiprināti pilsētas dome saistošie noteikumi, ar kuriem noteikts, ka vienas zemes vienība nevar būt mazāka par 800 m2. Esam divi mantinieki mājai un zemei (1210 m2), labprātīgi nespējam vienoties. Prasības pieteikums pēc CL 1075.panta kopīpašuma izbeigšana. Domes atzinums - māju var sadalīt, bet zemi nē. Vai griežoties ar līgumu pilsētas domē, izņēmuma kārtā, var noteikt mazāku zemes vienību ? Varbūt šajā portālā kādam ir bijusi līdzīga situācijā un var ieteikt situācijas risinājumu ? Paldies.
Juris , 24.04.2015. 19:55
Vai mājai ir divas ieejas, ka to var sadalīt? Vai tad dome uzskata, ka tā būtu normāla situācija, ka vienam īpašniekam īpašumā paliktu 1/2 māja bez zemes? Tas jau būtu pretrunā ar Civillikumu un pašreizējo tendenci, ka no dalītā īpašuma ir jātiek vaļā, jo tā ir absurda situācija, ka mājas īpašniekam nepieder zeme.
Zane Bērzina, 24.04.2015. 20:33
Tātad, modelējot situāciju, ja mantotā mājā dzīvo abi mantinieki, VIENMĒR,vienam būs mājas jāatstāj, ja otrs izlems izbeigt kopīpašumu, jo vienas vienības zeme ir mazāka, dalot uz 1/2, tas nekas, ka māja dalāma. Vai tas atbilsts Satversmei? Vai tiešām nav tiesu praksē precedenta, pēc loģikas domes saistošiem noteikumiem nav likuma spēks.
Deniss Račiks, 30.04.2015. 13:04
CL 735p. Neatvietojamas kustamas lietas, kuras ķermeniski nevar sadalīt - ja mantinieki nevienojas citādi - vai nu pārdodamas izsolē, izdalot tajā ieņemto naudu, vai nododamas atsevišķiem mantiniekiem pēc lozes par novērtējuma summu, vai arī pārdodamas izsolē starp pašiem mantiniekiem, kas pēc tam izdala ieņēmumu samērīgi ar savām mantojuma daļām.

Šādā kārtībā dalāms arī nekustams īpašums, ja to nav iespējams sadalīt dabā.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.