Jurismi
Es Jums vis laiku saku - pienāciet rīt, bet Jūs visu laiku nākat šodien
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Par laulāto kopīpašumu
Inese K., 06.05.2015. 12:27
Sveicināti,

Situācija šāda: pirms četriem gadiem kopā ar dzīvesdraugu paņēmām kredītu dzīvoklim ( nebijām laulībā), pagājušogad oficiāli noslēdzām laulības un šogad tika atmaksāts kredīts dzīvoklim. Ipašums zemegrāmatā ir uz vīra vārda un bankas kredīts arī tika ņemts uz vīra vārda.Maksāts ar kopīgiem līdzekļiem. Vēlējos uzzināt vai šis īpašums skaitās laulāto kopīpašums vai tomēr nē? Vēlētos sakārtot visas juridiskās formalitātes, lai tomēr tas skaitās abu kopīgs īpašums, kas šajā situācijā ir jādara, jāslēdz laulību līgums?
Juris , 06.05.2015. 22:03
Uzskatīt var dažādi, bet ja tas nebūs skaidri reģistrēts zemesgrāmatā, tad visos gadījumos jums būs kaut kas jāpierāda. Piemēram, ja laulātais iedzīvojas parādos, tad tiesu izpildītājs noteikti uzskatīs, ka īpašums ir vīra atsevišķā manta un jums būs jāpierāda, ka tā ir jūsu kā laulāto kopmanta. Savukārt, ja vīrs gribēs īpašumu pārdot kā savu atsevišķu mantu, tad notārs vienalga prasīs jūsu piekrišanu, tātad uzskatīs īpašumu kā kopmantu. Lai nebūtu tāda nenoteiktība, tad jāslēdz laulības līgums un tas jāreģistrē zemesgrāmatā.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.