Jurismi
Uz ceļa saskrienas akls trusītis un akla čūska. Čūska aptausta trusīti un saka: - Tu esi mīksts un pūkains, tev ir atkārušās ausis, tu noteikti esi trusītis. Trusītis aptausta čūsku un saka: - Tu esi gļotains, mazām actiņām un ložņā. Tu noteikti esi jurists.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
laulību līgums?
Svetlana Jefremova, 12.05.2015. 21:48
Labdien!
vēršos pēc informācijas, jo par šo ir dažādi viedokļi dzirdēti.
Kā ir pareizi?
vai ir jāslēdz laulību līgums, ja topošajam vīram ir nekustamais īpašums uz zeme īpašumā, bet topošajai sievai ir lieli parādi kredītiestādēs? vai pēc laulību noslēgšanas vīram nenāks virsū parādu piedzinēji?
Juris , 13.05.2015. 21:51
Nē, parādu piedzinēji no vīra neko nevarēs piedzīt. Nekustamais ir iegūts pirms laulības, un tā ir vīra atsevišķa manta.
dipl.iur. Ingus Mats, 15.05.2015. 12:16
Juri, šeit viedokļi dalās. Tiesu prakse līdz šim ir bijusi kā Tu saki - skatās pēc fakta, kas kuram piederējies pirms laulības un kas iegūts laulības laikā. Taču pastāv arī otra prakse, kuru diez gan nekaunīgi piekopj tiesu izpildītāji, proti - neiedziļinās šajās detaļās un dragā pēc pieņēmuma - nav laulības līguma, tātad visa manta skaitās kopīga, un arī šeit zināma loģika pastāv, ja ņemam par pamatu tiesību vēsturi, nevis mūsdienu modifikāciju - kas kopīgiem spēkiem sastrādāts. Jebkurā gadījumā var nākties strīdēties ar kreditoriem. Ja būs laulības līgums, tad iespējamie strīdi nākotnē atkritīs.
Svetlana Jefremova, 19.05.2015. 12:49
atkal atšķirīgi viedokļi :) par ko es saku,, nezinu ko iesākt!
Juris , 20.05.2015. 15:17
Protams, lai būtu 100% droši, tad pēc laulību noslēgšanas jāslēdz laulības līgums par visas mantas šķirtību.
Rihards Borovkovs, 01.06.2015. 22:21
3 gadus atpakaļ bija gadijums. Sievai pieder dzīvoklis, kuru iegādājās bez vīra naudas par saviem līdzekļiem, vīrs bija galvinieks vienam cilvēkam, kas nemaksāja un aizbrauca strādāt uz Lielbritāniju. Tiesu izpildītājs neiedziļinoties būtībā izdomāja pārdod domājamo vīra daļu, kas nepieder viņam. Sievai nācās vērsties tiesā ar iesniegumu, lai tiesa nostiprina viņas tiesības uz šo īpašumu un liedz tiesas izpildītājam pārdod it kā vīra domājamo daļu. Tas prasīja daudz nervu, ap 1000 Ls un dokumentu vākšanu. Tiesu izpildītājs protams uz tiesu neeradās aizbildinoties ar darīšanām, kā arī apmaksāja tiesas izdevumus un advokāta, kurus viņam uzdeva tiesa, kā arī vīra lietu nodeva citam tiesu izpildītājam, kurš jau mēģnāja ar kredīta ņēmēju kontaktēties Lielbritānijā.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.