Jurismi
Atkal tiesa. Tiesnesis jautā apsūdzētajam: - Kāpēc jūs nolēmāt aplaupīt tieši šo veikalu? - Tāpēc, ka šis veikals ir tuvāk manai mājai. Jūs pats zināt, kādi tagad laiki - māju bez uzraudzības ilgi nevar atstāt!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Tiesa bez manas klātbūtnes piesprieda neadekvātus soda procentus.
Raimonds Ašais, 13.05.2015. 18:04
Līdz galam nenokārtoju valsts piešķirtā studiju kredīta atmaksu. Kā izrādās - ir bijusi tiesa, par kuru pats nebiju informēts, un bez manas klātbūtnes tajā ir piespriests atmaksāt pārādsaistības - 3 kāršā apmērā - nenokārtotā pamatsumma, līgumsods, kas pārsniedz pamatsummu, kā arī soda procenti = tiesas izdevumi. Tātad - no aptuveniem 1800eur ir uzaudzēts līdz neadekvātiem 6000 eur, kas tagad ik mēnesi tiek atskaitīts no ikmēneša algas, tātad piespriestais maksājums ir 3 reizes lielāks par nenokārtotajām saistībām (neskaitot tiesas izevumus), kurš savukārt ir nodots tiesu izpildītājam.

Kā risināt šādu situāciju. Vai ir rekomendējams jurists, vai ir iespējams pārsūdzēt tiesas lēmumu, lai soda % apmērs būtu adekvāts?
LL.M. Raimonds Upelnieks, 14.05.2015. 15:57
maksātnespējas procesu var iebliezt
Deniss Račiks, 14.05.2015. 18:39
Ar 6000euro paradu - pagrūti, ja citu paradu nav... :)
Daiga Pirogova, 27.05.2015. 13:32
Var apsvērt iespēju iesniegt lūgumu par protestu ģenerālprokuroram, vienlaicīgi lūdzot apturēt izpildu darbības. Pamats - nepareizi piemērotas materiālo tiesību normas - t.i.nav pareizi piemērots % aprēķins. Taču tas apturēs izpildu lietvedību un atcels spriedumu tikai tad, ja tiesa tiešām būs kļūdījusies.
Ja nepieciešams, varu palīdzēt.
mosinja mjur, 14.11.2015. 17:52
Rodas jautājums - kāpēc neesat informēts par tiesas darbiem? Negribējāt vai vienkārši - ejiet d...Šajā gadījumā - jautājums, vai esat labticītīgs parādnieks, šķiet, ka nē.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.