Jurismi
- Kā var zināt, ka jurists melo? - Pērējie juristi izskatās ieinteresēti.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Dzīvokļa īre
Rihards Borovkovs, 05.06.2015. 11:43
Sveicināti, juristi! Lietas būtība: Februārī tika noslēgts īres līgums, samaksāta drošības nauda. Dzīvoklī ir sabojāts iebūvēts ledusskapis, kura temperatūra ir +12 grādi, kas nav normāli, ar īpašnieku vienojāmies ka tas tiks nomainīts, kā arī netika iedota pastkastītes atslēga. Līgumā arī ir punkts, kur minēts ka izīrētājam jānodrošina īrniekam netraucēta dzīvošana visā īres laikā, bet sanāk ka mums tā tiek traucēta, jo ledusskapī normālai temperatūrai jābūt maksimums +6 grādi, mums zemākā bija +10, līdz ar to produkti bojājās daudz ātrāk un nav iespējams tos iegādāties nedēļai, bet jāpērk uz 1-2 dienām, kad pienāk rēķinu apmaksas termiņš īpašniekam tiek minēts ka nav izrisināts jautājums par ledusskapi un atslēgu. Īpašnieks tik sola atbraukt un risināt šo jautājumu. Īpašniekam tiek maksāts īres maksa 300 eiro, komunālo pakalpojumu maksa 100-150 eiro/mēnesī, elektrība 20-30 eiro menesī, kas tiek minēts arī pārskaitījumā, kāda summa un par ko, šo mēness izdevās izķeksēt no pasta kastītes vēstules par to ka pēdējais komunālais maksājums tika veikts decembrī un ir īres parāds 750 eiro, jeb manā dzīves laikā šajā dzīvoklī parāds pieaudzis par 500 eiro, kas netika maksāts no īpašnieka puses, kā arī izrādījās ka ir noslēgts izlīdzinātais maksājums par elektrību par 12.98 eiro, es maksāju par februāri un martu 30 eiro/mēnesī un par aprīli un maiju 20 eiro/mēnesī, īpašnieks nav maksājis par elektrību no janvāra, jeb iekrājies parāds 64.90 eiro, manā dzīves laikā šajā dzīvoklī 51.92 eiro, kaut es par elektrību esmu samaksājis 100 eiro. Kā sapratu dzīvokļa īpašnieks krāpj mani kā vien var.
Jautājums: Vai varu lauzt īres līgumu pirms termiņa, jo līgumā teikts ka drošības naudu nedabūšu, ja nenodzīvošu dzīvoklī vismaz 12 mēnešus un dabūt drošības naudu un pārmaksu par elektrību, kuru veicu. Jo īpašnieks nenodrošina dzīvošanai pienācīgus apstākļus. Vai arī jāgaida, kad atslēgs karsto ūdeni vai elektrību par kuru es īpašniekam maksāju, bet viņš toties nē. Jūtos ne tikai apkrāpts, bet kā pats būtu parādnieks, jo pirms pāris dienām nebija karstais ūdens remontdarbu dēļ, bija kauns zvanīt nam-apsaimniekotājam un jautāt, kad tas tiks pieslēgts atpakaļ.
LL.M. Raimonds Upelnieks, 16.06.2015. 11:43
Var uzrakstīt īpašniekam pretenziju, kurā aprakstīt situāciju un pamatojoties uz izīrētājie pienākumu nepienācīgu pildīšanu lauzt īres līgumu. Ņemot vērā, ka drošības nauda ir tā nauda, kas jāmaksā par pēdējo mēnesi, to var kompensēt - nesamaksājot izīrētājam attiecīgi par priekšpēdējo mēnesi.
dipl.iur. Iveta Nestere, 11.08.2015. 12:45
Pag, pag, ir jālasa cauri līgums, jo konkrētās attiecības regulē īres līgums, kurā tad arī būs iekļauti izīrētāja pienākumi, naudas summas, kas maksājamas, īrnieka pienākumi, arī garantijas naudas izmantošanas kārtība, līguma laušanas kārtība. Nevajag neko piedomāt, katrai situācijai ir jabūt pretī regulējumam no līguma, ja tāda nav tad civillikums, dzīvokļa īpašuma likums un citi normatīvi.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.