Jurismi
Pārdod zemi. 25 Ls kilogramā
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Vai var pastāvēt nemantiska rakstura pretprasība mantiska rakstura prasībā.
Andris Bromalts, 10.06.2015. 13:24
Piemērs:
Attāls radinieks no vientuļa pensionāra pie kura viņš dzīvoja kopā ar draudzeni, it kā ar mērķi iesniegt iesniegumu pastā lai pensionāra vietā varētu saņemt ierakstītās vēstules palūdza parakstīt baltu lapu, pensionārs uzticējās un parakstīja. Izrādījies ka iesniegums pastā nebija nepieciešams, pasta darbiniece tiesā atzina ka pazīst pensionāru un radinieku personīgi, un tāpēc izsniegusi ierakstītas vēstules radiniekam, un radinieks parakstījies kā pensionārs.

Pēc viena nepatīkama gadījuma, radinieka cerības ka pensionārs norakstīs viņam dzīvokli pajuka jo attiecības pasliktinājās, tāpēc radinieks ar ģimeni pārvācās dzīvot uz citu vietu.

Pēc notikušā, radinieks izmantojot pensionāra paraksta paraugu uz baltās lapas kura tā arī netika izmatota, sastādīja it kā pensionāra parakstītu parādzīmi, kurā pensionārs it kā apliecinājis ka atgriezīs radiniekam par 7 gadiem visus komunālos maksājumus par 3 istabu dzīvokli kurā 2 istabas aizņēma pats radinieks( aptuveni 11 000 EUR).

Radinieks, iepriekš nenosūtot pirmstiesas brīdinājumu ceļ prasību tiesā.

Jautājums, - Kādā apmērā ir maksājama valsts nodeva, ja pretprasības pamatā tiek lūgts atzīt ka nav parakstīta parādzīme, bet gan tukša lapa kas domāta iesniegt pastā kā iesniegums, (Kāds ir pretprasības raksturs - mantisks vai nemantisks)?
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.