Jurismi
Jurists noķer zelta zivtiņu, un tā viņam lūdzas: - Atlaid mani, un es izpildīšu trīs tavas vēlēšanās! Jurists padomā, padomā, atlaiž zivtiņu un jautā: - Ja es tev palūgšu atbildēt uz manu jautājumu, vai tā jau būs izpildīta vēlēšanās? - ...Jā gan....
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
aizturesana
Aivars Kampe, 14.06.2015. 23:11
1.Ja aiztureta persona atsakas nodot pirkstu nospiedumus vai citus paraugus vai tie var but nemti no personas piespiedu karta bez izmeklesanas tiesniesa atlaujas?
2. Vai aizturetajam ir tiesibas sniegt apzinati nepatiesus datus par sevi? Man skiet ka ja, tapec ka aiztureta persona nenes atbildibu par apzinati nepatiesu liecibu sniegsanu, vina nenes atbildibu ari par apzinati nepatiesu personigu informaciju sniegsanu, jo personiga informacija ir tada pati informacija ka liecibas un var tikt izmantota pret personu tiesa.
LL.M. Raimonds Upelnieks, 16.06.2015. 11:01
1. protams, ka var.
2. Par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu ir paredzēta atbildība.
Aivars Kampe, 16.06.2015. 21:20
1.Ar kuru KPL pantu tas paredzets? Man ir tiesi preteja informacija, ka paraugu piespiedu iznemsana iespejama tikai ar izmeklesanas tieniesa atlauju.
2. Vai tad? Persona neatrodas liecinieka statusa.
Juris , 16.06.2015. 21:58
KPL 64.p.(1) Aizturētā pienākums ir sniegt patiesas identificējošas ziņas par sevi.
(2) Aizturētā pienākums ir ļaut, lai viņš tiek pakļauts eksperta izpētei, un izsniegt paraugus salīdzinošajai izpētei vai ļaut, lai tie tiek iegūti.

Ja aizturētais slēps savu identitāti, tad izmeklēšanas tiesnesis 100% iedos apcietinājumu, jo datu slēpšana pierāda, ka persona mēģinās izvairīties no izmeklēšanas.
Aivars Kampe, 16.06.2015. 22:41
Tomer tur nav pieminets, ka paraugi var tikt ieguti piespiedu karta bez attiecigu amatpersonu atlaujas.
Bet butisku sankciju par atteiksanos sniegt identificejosas zinas vai par apzinati nepatiesu zinu sniegsanu tatad nav?
Juris , 17.06.2015. 22:26
Pienākums nozīmē ļaut iegūt paraugus. Izmeklēšanas tiesnesis taču nepieņems lēmumu noņemt pirkstu nospiedumus katram aizturētajam, ja to nosaka likums.
Ja apcietinājumu neuzskati par būtiskām sankcijām, tad jā - nav. Kā zini, nāves sods Latvijā ir atcelts.
Andris Bromalts, 18.06.2015. 06:31
Viss atkarīgs no personas statusa,

Dānijas likumdošanu zinu labāk, bet pieļauju ka LV ir līdzīgi.

1.) ja persona ir liecinieka statusā, tad no viņa nekādus materiālus (paraugus) piespiedu kārtā iegūt nevar, tomēr, personai kura ir liecinieka statusā ir pienākums liecināt (protams var arī liecināt ka neko nezinu vai neatceros).

2.) Ja persona ir aizdomās turētā statusā, tādā gadījumā no viņa var iegūt visus izmeklēšanai nepieciešamos materiālos , šeit ir jāpievērš uzmanība vārdam NEPIECIEŠAMOS, jo jebko prasīt arī nav pamata, pirkstu nospiedumus Latvijā no aizdomās turētā ja nemaldos likumīgi var iegūt jebkurā no gadījumiem. BET, aizdomās turētajai personai nav pienākuma liecināt, jo viņai ir tiesības klusēt, pie kam, klusēšanas tiesības nedrīkst tikt tulkotas par sliktu aizdomās turētajam, ks savukārt nozīmē to, ja aizdomās turētais liecina, tad tas jātulko kā vainu mīkstinošais apstāklis jo uzskatāms ka viņš Sadarbojās ar izmeklēšanau.
Rihards Borovkovs, 18.06.2015. 13:14
Pēc personīgās pieredzes zinu. Neļāva pieaicināt advokātu liecības sniegšanas brīdī, kā arī turēja izolatorā vairāk par 3 stundām ar tekstiem, ja nepateiksi taisnību no šejienes ārā netiksi un nevienam nepiezvanīsi. Sastāstīju galīgu putru. Pēc kā palaida ārā, nākamajā dienā gāju ar advokātu izteicu īsto liecību, kā arī sniedzu sūdzību par policijas patvaļu
Juris , 18.06.2015. 19:28
Protams, ka aizturētajam ir tiesības neliecināt, bet šīs tiesības jau nenozīmē, ka drīkst slēpt savu identitāti.
Andris Bromalts, 18.06.2015. 21:26
Kāpēc nedrīkst slēpt identitāti? Nekas to neliedz, tomēr, ja identitāti neizpaud tad ir pilnīgi likumīgs pamats tevi aizturēt tavas identitātes noskaidrošanai, tātad arī bioloģisko materiālu izņemšanai kas to var palīdzēt noskaidrot :)
Aivars Kampe, 19.06.2015. 01:15
Bet ja aizturetais Janis Berzins teiks, ka vins ir Baraks Obama, vinu var saukt pie atbildibas pec 175 LAPK panta?
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.