Jurismi
Jurists: - Nedomāju, ka par tādu mazu pārkāpumu jūs varētu ieslodzīt... Klients: - Un kā tu domā, no kurienes es zvanu?!?!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Personu apliecinosu dokumentu nodosana 3. pers
lauris Kozlovs, 10.07.2015. 03:12
Sveiki, interesejos kads ir juridiskais pamatojums RPP personas identificesanai un personas apliecinosa dokumenta nodosanai RS kontrolierim, gadijuma, ja tiek parkapti MK 599. not, t.i. brauksana bez biletes, kas nav administrativs parkapums. Vai tiek parkapts datu aizsardzibas likums?
Veletos ari zinat vai RPP it tiesigi identificet personu par sadu parkapumu (likums par policiju, iii, 2), njemot vera ka trtansporta kontroles funkcija nav VP pienakums.
Rihards Borovkovs, 10.07.2015. 17:09
Policija drīkst prasīt personai dokumentus personības noteikšanai, bet nedrīkst nodot datus 3 personai, vienīgi, ja ir uzsākta lietvedība pret šo personu. RS ar rakstisku iesniegumu drīkst prasīt PP, Jūsu datus, bet tad policijai jāprasa Jūsu atļauja datu nodošanai 3 personai, ja Jūs gadījumā atsakāties. Ir izejama šāda shēma: RS prasa Jūsu datus, Jūs neatļaujat tos nodot (jo no administratīvā soda ir izņemts par to ka braukšana bez biļetes ir administratīvais pārkāpums. Tad RS civillikuma kārtībā drīkst griezties tiesā pret Jums par Jūsu datu noskaidrošanas no Policijas, rakstot paskaidrojumu: piem. apraksts īsi: tādā datumā nenoskaidrota persona pārvietojās ar mūsu transporta līdzekli nesamaksājot par braucienu, uz kontroliera lūgumu uzrādīt dokumentus atteicās, sniedzot dokumentus policijai personības pārbaudei, pēc atkārtota lūguma uzrādīt dokumentus vai datu saņemšanai no policijas atteicās, lūdzam tiesu mums nodot personas datus, kas reģistrēti policijas pārbaudes žurnālā vai kādā citā veidā (datums, laiks), personības noskaidrošanai un soda izrakstīšanai Civillikumā noteiktajā kārtībā, jeb pēc likuma sods nedrīkst pārsniegt pamatsummu, jeb 4 EUR, nekādus 20 vai vairāk EUR. Bet viss mūsu valstī notiek caur p****. Policija nodot datus utt. Protams vari rakstīt sūdzību Policijas priekšniekam, lai sāktu dienesta pārbaudi.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.