Jurismi
Izsauc uz tiesu Gogu par izvarošanu. Tiesnesis: Pastāstiet tiesai, kā jūs izvarojāt cietušo. Goga: Paldies. Labi!
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Autoserviss neuzņemās vainu
Zigmārs Rūtens, 07.08.2015. 17:31
Situācija sekojoša. Auto tika aizdzīts uz autoservisu (servisa vārds ir viens no populārākajiem Latvijā) ar nepieciešamību nomainīt auto riepu. Tika sastādīta veicamo darbu kvīts. Auto tika atstāts servisa uzraudzībā tā kā cilvēkam, kurš atstāja auto bija jāsteidz atpakaļ uz darbu. Darba dienas beigās, saņemot auto un izbraucot ārā no servisa, tika pamanīts, ka auto priekšējā vējstikla vidū ir plaisa plaukstas garumā. Plaisa tik liela, ka nevar nepamanīt. Protams auto servisa darbinieki nezin neko par plaisu stiklā un kategoriski atsakās uzņemties atbildību, atrunājoties, ka plaisa ir radusies spriedzes rezultātā, mašīnai stāvot. Pierādīt, ka plaisa nebija pirms aizdzīšanas uz servisu nevaru, jo kā varēja ienākt prātā pirms servisa nofotogrāfēt stiklu? Vai ir kāds veids kā varētu autoservisu saukt pie atbildības?
Juris , 07.08.2015. 21:22
Lai piedzītu zaudējumus, jāpierāda autoservisa darbinieku vaina pie plaisas rašanās, jāsaka diezgan problemātiski.
Zigmārs Rūtens, 07.08.2015. 22:10
Ir zināms, ka servisā uzstādītas kameras pie apkalpojošā boksa. Gadījumā, ja autoserviss atsakās rādīt ierakstus par konkrētā auto remontēšanas brīdi, vai tas nevarētu būt pietiekami labs arguments, lai to lietu iekustinātu? Paldies.
Juris , 08.08.2015. 21:53
Jāpieprasa ieraksti ar rakstisku pieprasījumu un jāgaida atbilde, ko varēs pievienot pieteikumam tiesai, ja tik tālu aizies. Gadījumā, ja ierakstus nedod, tad tiesai var lūgt, lai tiesa izprasa šos ierakstus. Problēma varētu būt, ka šie ieraksti nav obligāti jāuzglabā ilgstošu laiku, līdz ar to visticamāk, ka atbilde uz pieprasījumu būs, ka ieraksti ir jau izdzēsti un nekas nebūs pārkāpts un tad jau arī tiesai nebūs ko izprasīt.
Deniss Račiks, 13.08.2015. 22:34
Lai pieprasīt ierakstus jāvēršas policija ar iesniegumu obligāti norādot kā par pieradījumu vai patiesības atklāšanai LUDZU veikt video ierakstu noskatīšanu, tad kompānijai būs pienākums saglabāt ierakstus un/vai nodot policijai, izmeklētajām... Bez iesnieguma policijā, ja paši sniegsiet pieprasījumu tiesai, tad ierakstus neredzēsiet...
Zigmārs Rūtens, 14.08.2015. 15:21
Paldies par atbildēm un ieteikumiem. Nopietni apsveru domu vērsties vispirms tad policijā un pēc tam tiesā, ar mērķi noskaidrot patiesību (ja iespējams.) Neesmu nekad saskāries ar tiesu. Kādi varētu būt aptuvenie izdevumi tiesas zaudējuma gadījumā? Vai zaudējums nevarētu radīt pretefektu, ka autoserviss iesūdz tiesā mani, pieprasot astronomiskas kompensācijas? Paldies.
Rihards Borovkovs, 17.08.2015. 11:50
Ir tā ja tiesa pierādīs autoservissa vainu, tad viņam būs jādzedz gan tiesas izdevumus, gan advikāta pakalpojumus. Bet sākuma jārēķinās ar 250-500 eiro. T.i. tiesas nodevu nomaksas un advokāta pakalpojumiem, ja paši sevi nevarēsiet pārstāvēt.
Gerda Ulk, 30.04.2022. 14:53
ого.. нет ситуация действительно незавидная, какие отвратительные сервисмены... из-за этого хожу только к таким же надежным мастерам. а сейчас когда онлайн цены на запчасти хорошие много чего меняю сам..
Я изменился в прошлый раз Габарит и получил очень хорошо
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.