Jurismi
- Apsūdzētais, ko jūs vēletos teikt savai aizstāvībai? - Es gribētu, lai jūs ņemtu vērā mana advokāta jaunību un pieredzes trūkumu.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Sadales Tīkls grib piedzīt naudas līdzekļus par elektroskaitītāja bojāšanu
Igors Sakulins, 10.08.2015. 19:07
Situācija sekojoša - elektroskaitītājam tika konstatēts vienas fāzes uzskaites bojājums. To demontēja un aizsūtīja ekspertīzei uz "neatkarīgo" ST EUF metroloģisko laboratoriju.
Laboratorijas spriedums secina ka skaitītāja bojāšana ir klienta vaina, pie tam ka klientam vispār nav fiziskas pieejas pie skaitītāja pat lai noņemt rādījumus (tas atrodas atsevišķā ST sadales ēkā). Turklāt, eskpertīzes rezultāti dažās vietās ir pretrunā ar skaitītāja demontāžas aktu; aktā ir skaidri rakstīts ka skaitītājam nav redzami fiziski bojājumi, bet ekspertīzē otrādi.
Tagad Sadales Tīkls, balstoties uz MK noteikumu Nr.50,59,112 “Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumi” pantiem grib piedzīt lielu naudas summu.
Vai ir jēga šinī gadījumā vispār cīnīties ar legalizētu monopolu? Ja ir, no kura gala sākt?
Juris , 10.08.2015. 22:31
Ja ir tā, ka klients nevarēja pats tikt pie skaitītāja, tad ar to arī jāargumentē. Uz visām Sadales tīkla pretenzijām ir jāsniedz rakstiskas atbildes, ka klientam nebija pieejas pie skaitītāja, tātad arī sabojāt klients to nevarēja. Ja tīkli tam nepiekrīt, lai viņi tad paši sniedz tiesā. Klientam nekas nav jāuzsāk, tikai argumentēti jāaizstāvas.
Igors Sakulins, 11.08.2015. 00:26
Mēs to arī izdarijām - sniedzām rakstisku atbildi ST ar argumentāciju un prasību anulēt atsūtīto rēķinu; atbildi nesaņēmām (pagāja divas nedēļas).
Viņi savukārt pirmajā un vienīgajā vēstulē atsūtīja "parrēķina rēķinu" ar apmaksas termiņu līdz 8.augustam. Vai viņi drīkst likumīgi atslēgt mūsu uzņēmumam elektropiegādi ja mēs vienkārši to turpināsim neapmaksāt?
Juris , 11.08.2015. 23:26
Jāskatās līgumā, kādos gadījumos ir paredzēta elektropiegādes atslēgšana; tāpat vai "pārrēķinā" ir norādītas sekas - ja līdz noteiktajam termiņam rēķins netiks samaksāts, tad tiks atslēgta elektrība. Bez brīdinājuma nevajadzētu būt atslēgšanai.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.