Jurismi
Daudzi amerikāņi ar patiesu lepnumu joprojām uzskata, ka tieši amerikāņi vinnēja Hitleru Irākas karā, kas notika Vjetnamā.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Parāda piedziņa
Robert Kuplovs, 30.08.2015. 20:54
Labdien, parādnieks(draugs, bet ir līgums) bija aizņeemies lielu naudas summu, lai dzestu atros kredītus. Ir veicis vienu maksājumu un pārstāja to darīt, jo atkal saņeemis ātros kredītus (jo izradījās azartspelu atkarīgais). Šobrīd viņš domā iesniegt maksātnespeeju un tad braukt uz ārzemeem,tachu pagaidām strādā valsts darbā ar algu neto 500 eur. Ja veicu steidzami pieteikumu tiesā uz parāda piedziņu, pret algu ( jo nav īpašumu) viņš nevarees būt atlaists no darba,kāmer neizmaksā visu summu ,no TI nobloķeetā konta?
2)Ja viņš aizbrauc uz ārzemeem(vācija) ir kāda iespeeja piedzīt parādu?
3)Vai viņš var kļūt par bankrotu(maksātnespeejīgu) ,ja šobrīd viņam ir darbs?
4)Vai Latvijas TI var bloķeet arī viņa bankas kontu Vācijā?
Juris , 30.08.2015. 22:57
1. Nesamaksāts parāds nevar būt garantija, lai parādnieku nevarētu atlaist no darba.
2. Ir, legalizējot Latvijas tiesas spriedumu vai tiesājoties Vācijā, un pēc pozitīva iznākuma piedzenot ar Vācijas tiesu izpildītāju palīdzību.
3. Ienākumi vismaz minimālās algas apmērā ir obligāti nepieciešami, lai varētu sekmīgi īstenot maksātnespējas procesu. Lai pasludinātu maksātnespēju, parādsaistībām ir jāpārsniedz 5000 EUR.
4. Nē.
Rihards Borovkovs, 31.08.2015. 15:03
TI pat ne visus bankas kontus Latvijā var bloķēt ir Bankas, kas piekopj VIP klienta statusu, kas atteiks TI, kā arī parastās bankas, kuras nebloķēs klienta kontu pēc TI iesnieguma/lūguma. Līdz ar to piedzīt parādu caur TI Latvijā ir 50 pret 50. Var paveikties ja viņš pasludina maksātspēju un tavs parāds, kam ir parādā ir viens no pirmajiem, tad proporcionāli pirmais arī saņemsi aizdoto naudu, bet nav garantiju ka visu summu.
Robert Kuplovs, 31.08.2015. 22:08
Paldies.
Tātad jānogaida vai viņš veiks maksājumus uz goda prāta man kā draugam/paziņam, kaut arī ir līgums ,bet cilveeciskās attiecības arī ko nozīmee.. vai arī jāveic iesniegums tiesā.
dipl.iur. Iveta Nestere, 09.09.2015. 11:22
Ieteiktu tomēr iesniegt iesniegumu tiesā, kamēr nekur vēl nav aizbraucis, citādi pēc tam būs problemātiski, jo diezin vai viņš brauks no Vācijas uz LV nozīmētu tiesas sēdi un tas nozīmē pārceltas tiesas sēdes un nenoteikts laiks līdz sprieduma pasludināšanai, jo kaut kad jau izskatīs bez viņa klatbūtnes, bet kad, ņemot verā tiesu noslogotību. Un parasti jau gadījumos, kad nav īpasumu, piedziņu vērš uz darba algu nosūtot rīkojumu uz darba vietu, tapēc Jūs esat ieinteresēts pēc iespējas ātrāk uzsākt tiesvedību, kamēr parādniekam ir darba vieta ar kaut tiem pašiem 500 eur mēnesī darba samaksu.
mosinja mjur, 14.11.2015. 17:01
2)Ja viņš aizbrauc uz ārzemēm(vācija) ir kāda iespeeja piedzīt parādu?

Atbilde - ja viņš aizbrauks uz ārzemēm un ja vēl pirms tam iesniegs maksātnespēju LR, tad JUMS NĀKSIES apmaksāt visas parādsaistības. Ja viņš vēl ārzemēs "uztaisīs" sev maksātnespēju (bankrotu), es Jūs neapskaužu...
Iesnigšana tiesā nekādā mērā nevar pasargāt ne no atlaišanas, ne atstāšanas darbā ( kas kaut kādu ir izdomājis???)
Neko no viņa nevarēs piedzīt, ja būs maksātnespēja vai bankrota procedūra citā ES valstī. Diemžēl, bet Jūs esat zaudētājs...
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.