Jurismi
- Kāpēc haizivis neuzbrūk advokātiem? - Profesionālā pieklājība.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Numurēta autostāvvieta kā kopīpašums daudzdzīvokļu namā
Ieva Plakane, 31.08.2015. 20:34
Iegādājos dzīvokli jaunā daudzdzīvokļu namā, kur ārā ir numurētas autostāvvietas (kopīpašums visiem dzīvokļiem). Kad pirku dzīvokli nr.3, Latectus man teica, ka manā lietošanā nonāk arī 3.autostāvvieta un 3.pagrabs. Tomēr Nr.3 autostāvvietā savu automašīnu liek cita dzīvokļa īpašniece (un negrasās likt savā), jo viņa pirms vairākiem gadiem pirkusi dzīvokli un viņai pirkuma līgumā(bet ne Zemesgrāmatā) ierakstīts, ka viņai tiek nodota lietošanā Nr.3 autostāvvieta.

Jautājums - vai tam ir spēks, ja attiecīgais fakts nav ierakstīts Zemesgrāmatā?
Ņemot vērā faktu, ka pirkuma līgumā pārdevējs var ierakstīt gandrīz jebko, kas ''pāriet lietošanā'' un to neviens nepārbauda.

P.s. Šajā mājā nav tāda prakse, ka autostāvvietas pērk atsevišķi. Zeme apkārt mājai ir kopīpašums, tai skaitā autostāvvietas.
Juris , 31.08.2015. 22:37
Pret trešajām personām spēks ir tikai Zemesgrāmatai, bet ja visiem ZG ir minētas tikai kopīpašuma domājamās daļas, nenorādot lietošanā esošo autostāvvietu, tad jau nav iespēju apstrīdēt pirkuma līgumu. Visiem kopīpašniekiem jānoslēdz vienošanās par lietošanas kārtību (kurš kuru autostāvvietu lieto) un jāiesniedz ZG.
Ieva Plakane, 02.09.2015. 10:49
Jā, visiem ZG ir minētas tikai kopīpašuma domājamās daļas.

Bet vai tas nozīmē, ka man ir vai nav jāņem vērā sveša cilvēka pirkuma līgums, ko viņš ir noslēdzis ar citu pārdevēju, kuram arī nepiederēja šī 3.stāvvieta? (Es, pārdodot savu dzīvokli pirkuma līgumā arī varu ierakstīt, ka tāda un tāda autostāvvieta pāriet lietošanā (ne banka, Zemesgrāmata, ne kāda cita instance jau to nepārbauda..)

Visi kopīpašnieki nespēj noslēgt vienošanos par lietošanas kārtību, jo tie, kas attiecīgajā namā dzīvo ilgāk (6 personas no 58) nepiekāpjas un daži pat izmanto pa 2 autostāvvietām. Bet, lai noslēgtu vienošanos ir vajadzīgs 100% akcepts.
Juris , 03.09.2015. 21:47
Sliktākais, ka jums nav nekāda rakstiska dokumenta, kurā būtu norādīta lietošanā nodota 3.stāvvieta. Pirkuma līgums tomēr pierāda īpašuma tiesību iegūšanu; lai to "neņemtu vērā", tad tas ir jāapstrīd tiesā. Apstrīdēt varētu vienīgi tādā gadījumā, ja katra dzīvokļa lietošanā būtu tieši tāda paša numura stāvvieta (3.dzīvoklis - 3.stāvvieta) vai ja jums būtu rakstisks dokuments (kaut vai Latectus izsniegta izziņa).
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.