Jurismi
Ir divu veidu juristi – tie, kas zina likumus, un tie, kuri pazīst tiesnesi.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
uzturlīdzekļi
Elīna Saime, 06.09.2015. 00:33
Labdien!
Manam vīram ir divi ārlaulības bērni. ilgi cīnījās vīrs ar bērna māti , lai bērni paliek pie vīra Latvijā, bet māte bērnus gribēja savākt uz Vāciju. Bet rezūltāts bija kad bērnus māte pievilināja sev ar visādiem labumiem un bērni aizbrauca pie mātes. par tēvu neinteresējās,jo tur tak zelta dzīve (sunītis, telefoniņš, datoriņš KATRAI). Jautājums ir šāds. Vai bērnu māte var pieprasīt alimentus no Vācijas, ja dzīvojam Latvijā un kā nekā cīnījāmies , lai bērni paliek dzimtenē? Nāk mums vēstules par piedziņu vienam bērnam kura summa sasniedz pie 200 eiro (pēc viņu likumiem). kapēc būtu jaiet pēc citu valstu likumiem, ja mēs dzīvojam Latvijā. gaidīšu atbildes.
Daiga Pirogova, 10.09.2015. 09:45
Jā, bērna mātei ir tiesības pieprasīt uzturlīdzekļus, jo bērni dzīvo pie viņas. Tas, ka otrs vecāks ir cīnījies par bērna dzīvesvietas noteikšanu, neatbrīvo viņu no uzturlīdzekļu maksāšanas pienākuma.
Pieteikumu par uzturlīdzekļu piedziņu var iesniegt pēc bērnu dzīves vietas, tāpēc arī, iespējams tiesa ir notikusi Vācijā un lieta izskatīta pēc Vācijas likumiem. Tomēr vajadzētu paskatīties kā spriedums ir ticis pieņemts - kāpēc Jūs neesat par to bijuši informēti? Vai arī sprieduma vispār nav un ir tikai mistiskas piedziņas vēstules?
Ja 200 eur apmērs Jūs neapmierina un Vācijā ir bijusi tiesa, varat sniegt prasību par uzturlīdzekļu apmēra samazināšanu.
mosinja mjur, 14.11.2015. 16:53
Iesniegt var LR tiesā, uz Vāciju nav "jātriecas";
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.