Jurismi
Tiesas priekšā stāv klaidonis ar bārdu. - Ja jūs esat izdarījis to visu, par ko jūs apvaino, - saka tiesnesis, - tad jūsu dvēselei ir jābūt tikpat melnai kā jūsu bārdai. - Ja spriest par dvēseli pēc bārdas, - iebilst klaidonis, - tad jums tās vispār nav.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Uzturlīdzekļu nemaksasana.
Aiga Abola, 19.09.2015. 19:31
Tris gadus atpakal bija tiesa par uzturlidzeklu piedzinu.Berna tevam piesprieda maksat noteiktu summer, ko vins maksaja divus gadus,bet tad 10menesus neparskaitija ne kapeiku. Taja pasa laika visus sos gadus dzivojam abas UK. Vai man ir tiesibas iesniegt dokumentu par paradu piedzinu un kur un ka tas labak darams?
Deniss Račiks, 20.09.2015. 11:31
Ja Jums ir tiesas spriedums, tad tiesa varat izņemt izpildu rakstu un vērsties pie Tiesu izpildītāja par piedziņu, kā arī vērsties Valsts Garantijas fondā pēc līdzekļiem. Tas īsumā.
Vita Logina, 24.09.2015. 14:49
Jāpiekrīt iepriekšējai atbildei. Turklāt Jūs rakstāt, ka tiesa piesprieda maksāt noteiktu summu, tādēļ jāskatās vai tiesas spriedumā ir konkrēta summa, vai arī ir rakstīts ka piedzenamo uzturlīdzekļu apmērs ir 25 vai 30 (atkarībā no bērna vecuma)% no MK noteiktās minimālās mēneša darba algas. Ja ir noteikta konkrēta summa un tā ir mazāka par minimumu, tad Jums ir tiesības griezties tiesā par uzturlīdzekļu apmēra palielināšanu.
mosinja mjur, 14.11.2015. 16:26
Iepriekšējiem komentētājiem - varbūt likumdošanu palasīsiet, pirms sniegt aplamas atbildes?
Aigai - ja tiesa bija 3 gadus atpakaļ, tad, visticamāk runa bija par % maksājumu no LR noteiktās minimālās mēneša darba algas (25% līdz 7 gadiem, 30% no 7 gadiem). Ja tētiņš vairs nemaksā, tad ir daži varianti:
1. Ja Jūs abi ar bērnu neesat deklarētas LR, tad UGF administrācija NEKO nemaksās.
2. Jums ir tiesības iesniegt izpildu rakstu pēc parādnieka deklarētās dzīves vietas tam ZTI, kura apkalpojamā iecirknī parādnieks ir deklarēts (www.lzti.lv).
3. Ja arī kādam no Jums (mātei vai bērnam)ir deklarēta dzīves vieta LR, tad uzturlīdzekļus varēs saņemt tikai no iesnieguma iesniegšanas UGF administrācijai, parādus šī organizācija nemaksā.

Vairāk informācijas - www.lzti.lv
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.