Jurismi
Šķiršanās prāva. Tiesnesis sievai: - Kāpēc tad jūs precējāties ar šo cilvēku? - Es domāju, ja vīrietis katru dienu dzer, tad viņš labi nopelna.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Fiziska persona pret policiju
Alise Bukovska, 14.10.2015. 17:44
Labdien!
Gribētu uzzināt Jūsu viedokli situācijā, kurā, manuprāt, fiziskai personai bez juridiskas palīdzības nav nekādu izredžu.
Gadījums - daudzdzīvokļu māju pagalmā bojāta fiziskas personas manta. Ir aizdomās turamais un liecinieks. Izsaucot pašvaldības policiju, tā konstatē faktu un tiek sastādīts iesniegums. Pirmkārt, policijas darbinieks to raksta pašrocīgi, nepiedāvājot to darīt cietušajam, faktus fiksē nepilnīgi vai kļūdaini. Pēc iesnieguma veikšanas liek parakstīties, ka piekrīt visam, kas rakstīts. Nenotika ne notikuma vietas apskate, ne liecinieku apzināšana, nekā. Netika arī dots nekāds rakstisks apliecinājums, ka fakta konstatēšana vispār ir notikusi un krimināllieta vispār uzsākta. Tika dots solījums - ar Jums sazināsies inspektors, kam arī teiksiet visu par lieciniekiem un notikušā apstākļiem.
Ir pagājušas vairākas nedēļas, inspektors nav zvanījis vai kā citādi sazinājies, notikuma vietā viss sen jau pazudis un par lieciniekiem arī nekas vairs nav zināms.
Valsts kontrole sniedza atbildi, ka cietušais ir tiesīgs sniegt vēl vienu iesniegumu policijā, kurā lūgts informēt par notikumiem lietas izmeklēšanā, tiesa gan, līdz jāiesniedz pirmā iesnieguma kopija (ko policija neizsniedza).
Jautājums - cietušais ir tiesīgs vispār iesniegt iesniegumu policijā, lūdzot ziņot par izmeklēšanu vai dot pirmā iesnieguma kopiju, jo Likumā Par policiju ir skaidri teikts, ka fiziska persona nedrīkst iejaukties policijas darbā, un kā var tikt izkontrolēts tas, ka lieta tiek vispār izskatīta pēc likuma?
Juris , 14.10.2015. 22:09
Jālūdz informācija policijā. Informācijas pieprasīšana nav iejaukšanās policijas darbā.
dipl.iur. Iveta Nestere, 26.10.2015. 12:01
Lai policija ierastos notikuma vietā viņu kādam ir jaizsauc, visi izsaukumi tiek fikseti žurnālā, talāk, no žurnāla iegūstos informāciju uzzināsiet kura ekipaža izbrauca uz notikuma vietu un tālāk jau prasiet inspektora telefona numuru un zvaniet. Principā ir tā, ka uz notikuma vietām izbrauc dežūrdaļa, kas fiksē notikumu un nodod to talāk inspektoriem, var paiet kāds laiks, kamēr inspektors iepazīstas lietu un sāk kaut ko darīt, pēc prakses, tā parasti arī ir nedēļa, divas.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.