Jurismi
- Kam ir vissiltākās rokas? - Advokātiem. Viņi nekad neizvelk tās no svešām kabatām.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
uzturlīdzekļu summas paaugstinājums
anna šedas, 15.10.2015. 18:13
Labdien ! Manam dēlam ir 15 gadi,no tēva esam caur tiesu 5 gadus atpakaļ piedzinuši uzturlīdzekļus(108 eur) Valsts noteikto procentuālo summu no minimālās algas.Tagad es meitai gribu likt zobu breketes,kas maksās ap 500 euro.
Jautājums:vai es caur tiesu no tēva šo summu varēšu piedzīt,jeb viņam ir tikai jamaksā tas ko tiesa uzlika 5 gadus atpakaļ?
Bērna tēvam pieder 1 a/m,deklarēts ir otrās sievas privātīpašumā un dzīvojot kopā ar otro ģimeni ,kurā ir meita 8 g.v.maksā otrai sievai uztrlīdzekļus 140 eur apmērā,ko ir piespriedusi tiesa.
Alga bērnu tēvam ir 350-400 eur ik mēnesi,no kuriem viņš maksā manam bērnam 108,otram bērnam 140 un vēl uz viņa ir kredīti.Cik reāli un vai vispār ir iespējams tiesas ceļā iegūt apmaksu par breketēm,jo cik zinu arī otram bērnam ir problēmas ar zobiem un tam ar tiks veikts šāds kosmētisks pakalpojums
anna šedas, 15.10.2015. 18:16
Līdz manai prasībai tiesā par uzturlīdzekļu piedzīšanu bērna tēvs tos ik mēnesi man kontā ieskaitija,taču palika bez darba un 5 mēnešu man maksāja tikai pa 25 eur,esmu 4 bērnu māte,3 bērni -7 un 8 gadi man ir no cita vīrieša un lai es varētu gūt papildus labumu no valsts,biju spiesta sūdzēt tiesā bērnu tēvus.
Juris , 16.10.2015. 21:19
Bērna tēvs var arī neko vairāk nemaksāt, kā vien to summu, kas noteikta ar tiesas spriedumu. Ja grib lielākus uzturlīdzekļus, tad atkal jāsniedz prasība tiesā, pamatojot tādu nepieciešamību.
LL.M. Raimonds Upelnieks, 31.10.2015. 16:44
prasīt var, bet vai ir iespēja to dabūt
LL.M. Raimonds Upelnieks, 31.10.2015. 16:44
tobiš - kāda jēga no sprieduma, ja tāds arī būtu, ja tēvs negrib vai nevar samaksāt?
mosinja mjur, 14.11.2015. 16:15
Manam dēlam ir 15 gadi,no tēva esam caur tiesu 5 gadus atpakaļ piedzinuši uzturlīdzekļus(108 eur) Valsts noteikto procentuālo summu no minimālās algas.Tagad es meitai gribu likt zobu breketes,kas maksās ap 500 euro.

Tā arī nesapratu, kāpēc dēla tēvam jāapmaksā sveša bērna breketes? Tās jau nu ir tikai Jūsu un Jūsu meitas tēva problēmas. Kāda iemesla dēļ Jūs uz sava dēla tēva rēķina vēlaties apmaksāt savas meitas breketes? Man šķiet, vajadzētu kaut kur savu kauna izjūtu pameklēt.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.