Jurismi
Kad mēs pārkāpjam likumu, mūs soda. Kad mēs ievērojam likumus, no mums plēš nodokļus
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Autortiesības un blakustiesības
Iveta Damska, 12.11.2015. 11:31
Labdien!

Vēlos uzzināt Jūsu viedokli šāda kāzusa atrisinājumam:

2008. gada 4. novembrī SIA X kanāls savā programmā demonstrēja raidījumu par grupu „Y”. Raidījums pilnībā sastāvēja no 2003. gadā izdotā DVD „Y” iekļautajiem materiāliem – intervijām un dziesmu videoklipiem. Viens no grupas „Y” mūziķiem un dziesmu autoriem – Pēteris Pēcpēteris, saistībā ar grupas vārda popularizēšanu un uzmanības pievēršanu topošajam instrumentālās mūzikas DVD, bija devis mutisku atļauju grupas darbu demonstrēšanai SIA X kanāla.

2003. gadā DVD izdevējkompānija „Recording” ar grupas „Y” mūziķiem, DVD producentu un izpildproducentu pirms DVD izdošanas noslēdza līgumu par tiesībām izdot DVD, un veikt tā izplatīšanu Latvijas Republikā.
Gan uz DVD iepakojuma – drukātā veidā, gan DVD ievaddaļā – elektroniski, ar speciālu titru, ir veiktas norādes, ka DVD drīkst izmantot tikai privātai lietošanai, tā demonstrēšana televīzijā pilnībā vai pa fragmentiem, vai cita veida publiskā pasākumā, ir aizliegta, jo DVD autortiesības tiek aizsargātas LR likumos noteiktajā kārtībā.
2003. gadā DVD producents bija saņēmis speciālu atļauju iekļaut tajā arī Jura Podnieka veidoto videoklipu „Dziesma par Maestro”, bez tiesībām to demonstrēt ētera televīzijās, kabeļtelevīzijās, kā arī pa satelītu.

Bez Jura Podnieka veidotā videoklipa DVD tika iekļauti arī citu režisoru veidotie videoklipi, pavisam 12, kurus veidojuši septiņi režisori, kā arī 14 speciāli filmēti interviju fragmenti ar bijušajiem grupas dalībniekiem, skaņu režisoru un administratoru.
Papildus speciāli filmētajām intervijām, DVD tika iekļauti divi interviju fragmenti ar komponistu Raimondu Paulu un mūziķi Jevgēņiju Ščapovu, kuri savulaik tika izmantoti raidījumā „Mūzika un video”, par kuru izmantošanu tika saņemta speciāla raidījuma autoru un producenta atļauja – licence to izmantošanai tikai un vienīgi šajā DVD.

Papildus informācija:
• SIA X kanāla izpilddirektors un īpašnieks, kā arī „Recording” izpilddirektors ir viena un tā pati persona.
• Pieci videoklipu režisori dzīvo Latvijā, viens ASV, divi ir miruši.
• DVD producents un izpildproducents ir fiziskas personas, LR iedzīvotāji.
• Visi videoklipi izgatavoti pirms 1993. gada.


1. Izanalizēt radušos situāciju, jo Jūs sniedziet konsultāciju DVD producentam.
2. Vai ir pārkāptas autortiesības un blakustiesības? Ja ir, kas konkrēti, pamatot.
Ja nav pārkāptas, tad pamatot.
3. Iesakiet iespējamos konflikta risinājuma ceļus.
LL.M. Raimonds Upelnieks, 19.11.2015. 15:41
tas ir pārbaudes darbs priekšmetā?
Guna K, 24.11.2015. 09:01
Jā, atpazīstu. Augstskolas "Turība" 2. kursa Komunikācijas specialitātes studentiem šāds ir jāanalizē. :)
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.