Jurismi
Ja tava sieva un vinas advokāts slīktu, un tev tagad būtu jaizvēlas, ko tu darītu: vai tu ietu vakariņot vai ietu uz kino?
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Nopirkam dzīvokli Rīgā un konstatējam, ka blakus dzīvokli no mūsu dzīvokļa atdala tukšas reģipša sienas.
Julija Arz, 12.11.2015. 23:23
Bankā noformēts mājokļa kredīts, bet dzīvot šajā dzīvoklī nav droši un nav reāli,jo esam konstatējuši, ka manu dzīvokli no blakus esošā dzīvokļa atdala tukšas reģipša sienas, līdz ar to nav nodrošināta ugunsdrošība,skaņas izolācijas nav vispār (absolūti viss dzirdams, kas notiek kaimiņu dzīvoklī), ka arī regulāri notiek dzīvokļa applūdināšana caur šo tukšo sienu (šogad par to tika informēta apdrošināšanas kompānija un fakts konstatēts dokumentāli.
Domāju, ka šoreiz bez juristu palidzības neiztikt, mums priekšā garš un sarežģīts process, lai tiktu skaidrībā kurš šajā situācijā ir atbildīgs par LR normatīvo aktu- būvnormatīvu prasību un standartu neievērošanā.
Deniss Račiks, 16.11.2015. 16:21
Tiesas ceļa ir iespējams atzīt darījumu par spēkā neesošu! Bet process tiešām nebūs viegls un ātrs!!! Naudas ziņā ne pārāk lēts... bet jāsāk ir - tikai un vienīgi ar pieteikumu tiesā, jo savādāk nevienu dokumentu (ne projektu, ne atļaujas, ne pat paskaidrojumu)
LL.M. Raimonds Upelnieks, 19.11.2015. 15:28
Var pavērtēt varbūt pārdevēja atbildību par to, ka īpašumam ir konstatēti slēpti trūkumi par kuriem pārdevējs varētu nest atbildību. Uz tā pamata varētu mēģināt atzīt līgumu par spēkā neesošu vai vismaz prasīt pirkuma maksas samazinājumu. Jāskatās, kas līgumos rakstīts. Sarežģītākais varētu slēpties tajā apstāklī, ka pērkot dzīvokli Jūs ar to iepazināties, Jums pretenziju nebija, ko Jūs visticamāk apliecinājāt ar savu parakstu. Tātad - vai tas, kas tika pirkts ir tas pats, kas tika pārdots. Ja nav, tad var tiesāties, bet, ja nopirktais dzīvoklis ir tādā pašā stāvoklī, kā atzīmēts inventarizācijas lietā un platības atbilst zemesgrāmatā norādītajam, tad pašvaki ar to tiesāšanos sanāks. Izdevumi par tiesāšanos var izrādīties riskanti ieguldīti.
Deniss Račiks, 03.12.2015. 18:02
Te ir tikai viens ceļš: jāskatās būv.atļaujas, buv.normas un reģistrs! Dokumentācija pieejama pie dzīvojamas mājas pārvaldnieka: projekts, platība, no kāda materiāla jābūt sienām (starpsienām), pārbūves atļaujas un t.l. Acīmredzami, ka stāvoklis neatbilst nekādam būvnormām, un noteikti Zemesgrāmata platība atšķirsies no sākotnējai. Akts par platības sadali noteikti būs sastādīts pavirši, līdz ar to pilnīgi var pierādīt ka dzīvoklis "iesmērēts" un 99% ka darījums tiesā tiks atzīts par atceļamu.
Julija Arz, 14.12.2015. 23:56
Pērkot dzīvokli no bankas esmu parakstījusi dokumentu, ka man nebūs pretenziju pret šo īpašumu, bet tas neattiecas uz tādiem īpašuma trūkumiem, kurus es nevaru pirkšanas brīdī pārbaudīt bez speciālam zināšanam un instrumentiem, proti, pirkšanas momentā es nevarēju noteikt, ka sienas ir tukšas un nevarēju to zināt.
Esmu bijusi būvvaldē, arhivā ir pieejami visi dokumenti saistīti ar šo projektu un uz papiriem viss ir kartībā. Bet realitātē gan nav.

Nākošais mans solis - sertificēta būvinspektora - eksperta pieacināšana, eksperts ierādisies dzīvoklī, ar speciālo aparatūru izpetis dzīvokļa starpsienu sastāvu un sagatavos dokumentālu apliecinājumu, ar kuru es griežišos gan pie pārdēvēja, gan pie atbildīgam personam, kuri ir parakstījuši dokumentus sasitība ar šo projektu.
Pārsteidzoši ir tas, ka būvvalde apstiprina visus projektus par kuriem ir samāksāts:)
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.