Jurismi
Tiesas priekšā stāv klaidonis ar bārdu. - Ja jūs esat izdarījis to visu, par ko jūs apvaino, - saka tiesnesis, - tad jūsu dvēselei ir jābūt tikpat melnai kā jūsu bārdai. - Ja spriest par dvēseli pēc bārdas, - iebilst klaidonis, - tad jums tās vispār nav.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Uzturlīdzekļu parāds
Santa Krūmiņa, 26.11.2015. 15:33
Labdien!Situācija šāda: ar bērna tēvu izšķīrāmies oficiāli 2010.gadā.Spriedumā rakstīts, ka par uzturlīdzekļiem esam vienojušies.Bērna tēvs uzturlīdzekļus nemaksā.Šogad iesniedzu tiesā uzturlīdzekļu pieteikumu,atbildi vēl gaidu. Jautājums:vai ir iespējams saņemt uzturlīdzekļus arī par iepriekšējiem gadiem? Paldies
LL.M. Raimonds Upelnieks, 26.11.2015. 17:01
jā, ir tāda iespēja
Santa Krūmiņa, 26.11.2015. 18:23
Aizmirsu piebilst,ka notariāli apstiprināta vienošanās mums nav un laulības šķiršanas spriedumā nav noteikta summa, vien tas,ka esam vienojušies.Un ja ir iespējams atgūt iepriekšējo gadu nemaksātos uzturlīdzekļus,kā man īsti rīkoties? Esmu iesniegusi tiesai prasību par uzturlīdzekļiem,bet tie tiks maksāti no pieteikuma iesniegšanas dienas.Tad,cik saprotu,parāda atgūšanai būs vajadzīga otra tiesa ar advokāta palīdzību.
Deniss Račiks, 28.11.2015. 13:15
Ne pavisam tā!!! Ja pareizi sapratu, tad iesnieguma formulējums bija - uzturlīdzekļu piedziņa!???
Nav svarīgi, kad tika iesniegta prasība. Šķiršanas procesa (Lēmumā) tika nostiprināts, ka vienojāties par uzturlīdzēkliem, otra puse vienošanos nepilda. Tātad vienīgais, kas Jums būtu jāpierāda, ka no tiesas dienas nav maksāts, vai ja maksāts, tad cik daudz un kad. Uzturlīdzekļi tiks rēķināti no dienas, kad šķiršanas lēmums stājās spēka. Uz katru bērnu tiks skaitīts min EUR 108,00! (Sk. bērna vecumu) arī par iepriekšējo periodu!
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.