Jurismi
- Kam ir vissiltākās rokas? - Advokātiem. Viņi nekad neizvelk tās no svešām kabatām.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Izbeigt saistības ar līzinga kompāniju.
Nauris Vēveris, 15.12.2015. 07:14
Šā gada februārī līzinga kompānijā uz nomaksu iegādājāmies 1995. gada WW Passat. Dārgi, taču kvalitatīvu un koptu. It kā.Sieva jūlija mēnesī auto sasita, avārija tika reģistrēta,sastādīts protokols. Par negadījumu protams paziņoju attiecigajai līzinga kompānijai. Divos vārdos...atbrauca ar autoevakuātoru, neko nefiksēja, nesastādīja pieņ./nod. aktu,ne kādu citu dokumentu. Aizbrauca. Teica, lai gaida paziņojumu.Tā, nu gaidījām. Parcik pats nodarbojos ar būvniecību, bez mašīnas, kā bez rokām.Beidzot...12.12.2015. ziņa!!! Manā deklarētajā dzīves vietā, pie mātes, ierodās apšaubāma paskata tipi ( viens palika pie vārtiņiem, otrs drosmīgi klauvēja pie mammas mājas durvīm),un paziņo, ka viņas dēls līzinga kompānijai parādā turpat 3000 eur!!! Atlikusī līzinga summa reiz divi!!! Iedeva savu vizītkarti, piekodināja pēc iespējas ātrāk nomaksāt saistību summu, un aizbrauca. Piebildīšu, ka es ar ģimeni īrējam citur, un mūsu jaunā dzīvesvieta netika izpausta. Interesanti, uz iedotās vizītkartes nav minēta ne piedzinēju firmas nosaukums, ne adrese. Taču vārds, uzvārds,tālrunā Nr. un nodarbošanās...citēju"KONTROLĒ APMAKSAS KVALITĀTI". Sazvanījos pirmajā darba dienā jaunā nedēļā.Bez draudiem ( braukšot ar policijas sirēnām pie mātes, lai kaimiņi dzird. Sacelšot troksni, līdz māte pateikšot manu adresi)nekā cita neminēja. Vienīgi intereseja līzinga kompānijas iesniegtais prasījums/pretenzija par ārpustiesas naudas piedziņu.Vienīgi piebilda, ka jāparakstot dokumenti, ko nevarot nodot caur trešajām personām.Sarunājām tikties pēc pāris dienām. Man nekas slēpjams nav, taču veids, kādā tiek pasniegta vēlme pēc naudas, dara mani piesardzīgu. Zinu, ka neparakstīšu nekādus dokumentus.Domāju rakstīt līzinga kompānijai pretenziju vēstuli, kā arī iesniegt Valsts Policijā iesniegumu, par man un manai ģimenei izteiktajiem draudiem. Tāpat domāju iesniegt LR tiesā prasību, likumā noteiktajā kārtībā, izvērtēt un panaķt pozitīvu iznākumu appusēju saistību likumīgai izbeigšanai.
Kaa efektīvāk riikoties?
Juris , 15.12.2015. 22:44
Sazinies pats ar līzinga kompāniju, sākumā bez pretenzijām, vienkārši lai uzzinātu īsto situāciju. Neko neparaksti šiem izspiedējiem (cita vārda nav, jo nenorāda ne firmu, ne adresi, ne arī uzrāda dokumentus, uz kā pamata viņi piedzen parādu līzinga kompānijai). Varētu par viņiem ziņot policijai un Patērētāju tiesību aizsardzības centram, ja vien ir pārliecība, ka pēc vizītkartē norādītā vārda, uzvārda tiešām tādas personas eksistē un vai tie nav viltvārži.
Deniss Račiks, 17.12.2015. 06:45
1) Viennozīmīgi ziņot policijai par tādu rīcību! (panākuma nebūs, jo shēma ir zināma - izraisīt bailēs, bet vairs pie Jums nebrauks)
2) Obligāti prasīt līzinga kompānijai uzrādīt pieņemšanas/nodošanas aktu - ja tādu nav... (bet viņš arī nebūs)
3) Iesniegums policijā par auto zagšanu un krāpšanas mēģinājumu... pēc šī iesnieguma, jau līzinga kompānijas pārstāvis skraidīs Jums pakaļ un mēģinās situāciju atrisināt...
Lai veicas!!
Nauris Vēveris, 17.12.2015. 22:24
Dabūju labu juristu, no I.Kazāka biroja. Protams dalīšos notikumu gaitā.
Zinu, ka līdzīgi izspiešanas gadījumi, brutāla attieksme pret debitoru nav retums. Nav sakārtota likumdošana. Mēs nevaram nošķirt normālu juridisku prasību no reketa. Kur ir robeža?
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.