Jurismi
Es Jums vis laiku saku - pienāciet rīt, bet Jūs visu laiku nākat šodien
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
liecinieks kriminālprocesā
Aigars Skropsta, 21.01.2016. 03:21
Sakiet lūdzu, vai kāds zina neierašanās uz kriminālprocesu kā lieciniekam, ja es dzīvoju un strādāju ārvalstīs ir attaisnojošs iemesls?
Deniss Račiks, 21.01.2016. 13:57
KPL 110 un 111 pants (varu kļūdīties) - tur ir gan tiesības, gan pienākumi... Ja ir rakstīts pienākumos ierasties, tad esiet tik laipns godātais kungs... Ja nav - lai veicas un pilno maisu ar naudām sūtīt uz Latviju... :)
Aigars Skropsta, 21.01.2016. 20:40
To pantu es lasīju, bet kautkur jābūt rakstītam tieši kādi priekš tiesas skaitās *attaisnojoši iemesli* piem slimība u.t.t, vai tad ne?
Jā, un paldies par novēlējumu ;)
Juris , 21.01.2016. 21:57
Tiesa pati vērtēs, vai tas ir attaisnojošs iemesls vai nav.
Vai tad pavēsti sūtīja uz ārzemēm?
Deniss Račiks, 22.01.2016. 09:19
Te ir svarīgi būt sasniedzamam... Lai tiesa neuzskatītu ka Jūs mēģināt izvairīties no liecību sniegšanas, jo ir dažādi varianti kā pasniegt un nodot informāciju tiesai (ieskaitot rakstveida). Tā kā vislabāk būtu vienkārši atstāt informāciju par sevi procesa virzītājam.
Juris , 22.01.2016. 22:15
Ja deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, tad pagrūti būs attaisnoties, ka dzīvo un strādā ārzemēs.
Aigars Skropsta, 23.01.2016. 01:27
Jā, pavēsti sūtīja uz ārzemēm. Pagāja jau 5 gadi, un tagad atsūtīja.Deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, bet to ka dzīvoju un strādāju ārzemēs ir viegli pierādīt, izziņas no darba, dzīvesvietas, nodokļu u.t.t Bet paši saprotat, tagad braukt uz Latviju, nauda, laiks u.t.t. Es neizvairos, bet ja vajag tik stipri, lai ved piespiedu kārtā par saviem līdzekļiem. Kā Jūs domājat?
Deniss Račiks, 23.01.2016. 05:46
Aigar, tik vienkārši kā "vediet par saviem līdzekļiem" vai "Jums vajag, Jūs arī vediet!" - nebūs! Jūs esiet Latvijas pilsonis, tātad jums saistoši Latvijas likumi pat atrodoties ārpus tās - tiesa uzliks pienākumu ierasties, un Jums nāksies tos izpildīt! Braukt pakaļ Jums neviens nebrauks - protams tas jau būs atkarīgs no liecības svarīgumā.
Ir dažādi varianti piespiest Jūs atbraukt:
Viens no tiem - pasludināt Jūs starptautiska meklēšanā ka "svarīga lietā liecinieku" - un tā kā Jūsu adrese ārpus Latvijas ir zināma, nodot info kolēģiem. Jūs aizturēs un "sveiki Latvija!"... (soda uzlikšana, izdevumu kompensēšana - un jau nepieradīs kā "neesmu ļauns!"). Bet datu bāze valsti paliks ieraksts, kā tāda situācija ir bijusi un piemēram Lielbritānija, Francija un Skandināvijas valstīs tāds ieraksts var apgrūtināt ielidošanas procedūru (un kas to zin, kādu lēmumu pieņems tas personas, kuras pārbaudīs Pasi lidostā). Vai ir vērts uz sevis eksperimentēt???
Deniss Račiks, 23.01.2016. 05:53
Juris, Jūsu izteiktajam atļaušos nepiekrist - bez visādiem "no un bet" attaisnoties ļoti vienkārši pat ja deklarēta dz.vieta paliks Latvija, man ir darba līgums, un nav svarīgi ar kādu kompāniju. ES teritorijas robežas nav aizliegts pārvietoties un dibināt darba attiecības, ievērojot noteikto likumā termiņu - (varu kļūdīties)vai tik nebija 3mēneši nepartraukti bez registrācijas.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.