Jurismi
Advokāts: Dakter, vai pēc jūsu veiktās prasītājas pārbaudes, jaunā lēdija ir stāvoklī? Liecinieks: Viņa ir stāvoklī, taču ne pēc manas pārbaudes.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Rīcībspējas ierobežošana
Kitija Reuta, 26.01.2016. 16:52
Labdien, kāds varētu pateikt, kur būtu atrodams kāds prasības pieteikums par rīcībspējas ierobežošanu, kurš iesniedzams prokuratūrai?
Deniss Račiks, 26.01.2016. 18:42
Kuru un kāpēc Jūs taisāties ierobežot?

Personai ir garīga rakstura vai citi veselības traucējumi? Tiesa var nodibināt pagaidu aizgādnību bez rīcībspējas ierobežošanas. Pagaidu aizgādni ieceļ bāriņtiesa. Tiesa nosaka laikposmu pagaidu aizgādnībai maksimāli līdz diviem gadiem. Aizgādni ieceļ konkrētu lietu kārtošanai, nosakot pilnvaras un to ietvarus.
Kā variants pastāv - nākotnes pilnvarojuma līgums. To taisa notariālā akta formā, personīgi klāt esot pilnvarotājam un pilnvarniekam. Reģistrē Notariāta likumā noteiktajā kārtībā.

Prokuratūrai rīcībspējas ierobežošanas tiesības nav piešķirtas.
Kitija Reuta, 27.01.2016. 10:57
Situācija tāda - manai omei tuvu radineku (meitu, dēlu) nav. esmu es - mazmeita. Viņai pēc vairākiem insultiem tagad ir garīgi un fiziski traucējumi...tā kā es mācos un strādāju nācās omi ielikt pansionāta, bet, ja ir nepieciešamas kādas izziņas vai kādas bankas operācijas no manis pieprasa pilnvaru. Ome ir palikusi nerunīga un rakstīt nevar, tāpēc notāri pilnvaru neizdod. Zvanot uz bāriņtiesu mani aizsūtīja uz prokuratūru tā kā es neesmu meita, bet mazmeita un pēc prokuratūras - tiesa...
Deniss Račiks, 27.01.2016. 16:24
Jāvēršas tiesā ar lūgumu nostiprināt aizgādnību! Jāsavāc med.rakstura dokumenti, kā arī pieradījumi ka Jūs esat pirmā radiniece (Bērnu miršanas apliecība un t.l) un tuvāk par Jums neviena nav. Prokuratūra nemaz nav vajadzīga. Tas nav tik sarežģīti...
Kitija Reuta, 28.01.2016. 08:59
Paldies par info.. varbūt Jums ir kāds prasības pieteikuma paraugs šim procesam?
Aleksandra Storozeva, 30.03.2016. 13:52
Labdien, man ir ļoti līdzīga situācija, sakiet, lūdzu, varbūt Jums ir kāds prasības pieteikuma par personas rīcībspējas ierobežošanu un aizgādnības nodibināšanu paraugs?
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.