Jurismi
Tiesas sēdes pārtraukumā advokāts saka savam padotajam: - Es jau esmu izsmēlis visus argumentus, nezinu, ko es vēl varētu izdarīt jūsu labā… - Bet ja jūs visu uzņemtos uz sevi?
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
Jautajums
Aivars Kampe, 26.01.2016. 20:41
Ludzu paskaidrot, ja persona izdara jaunu noziegumu probacijas kontoles laika (2 gadi) vinai pec 51 KL panta teoretiski var pielikt klat pie jauna soda 1 gadu, vai tikai to laiku, kas paliks no probacijas kontroles uz sprieduma pasludinasanas momentu pec jaunas lietas, attiecigi dalot to uz 2?
Mag.iur. Inese Baikovska, 05.02.2016. 09:16
Vispirms tiesa noteiks sodu pēc jaunā nozieguma un tad saskaņā ar KL 51.pantu, tam klāt pieskaitīs visu (vai arī tikai daļu) no neizciestā soda pēc iepriekšējā sprieduma. Tas, vai pieskaitīs visu vai tikai daļu no neizciestā soda,ir atkarīgs no tiesas, no izdarīto noziegumu smaguma pakāpes u.c. raksturojošiem faktoriem. Jāņem vērā arī tas, ka probācijas uzraudzības neizciestā soda daļa tiks aizstāta ar brīvības atņemšanu.
Aivars Kampe, 07.02.2016. 14:52
Nedaudz ne par to iet runa. Ko nozime "neizciestais sods"? Kas paliks neizciests uz jaunas tiesas momentu? Ja pec iepriekseja sprieduma probacijas kontrole bija 2 gadi, bet uz jaunas tiesas momentu no tas palika 6 men. tad pieskaitis klat ne vairak par 3 menesiem?
Deniss Račiks, 09.02.2016. 12:27
Jums iepriekšējais jurists (Mag.iur. Inese Baikovska) visu izskaidroja! Bet iztulkošu to teikto Jums saprotama valoda!
Ja pareizi saprotu sods pienākas tieši dēļ nodarīta nozieguma, nevis dēļ probācijas kontroles pārkāpumiem?

Tad: 1) Tiesa izvērtēs jauno noziegumu - sods pēc tā
+
2) Atkarīgi no tā kāds bija iepriekšējais sods (atbrīvots nosacīti pirmstermiņa, notiesāts nosacīti, un t.l) pieņems lēmumu vai summēt sodus, vai tikai papildsodus (policijas kontrole, probācijas uzraudzība) vai tikai daļu no palikuša soda (probācijas uzraudzības)
Un tad summējot - pasludinās jaunu "braucienu uz nekurieni"
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.