Jurismi
Tiesā advokāts: - Cienījamie piesēdētāji, nedrīkst aizmirst, ka tā ir pati elementārākā zādzība... Tiesājamā: - Ņi figa sebe elementāra!!! Pamēģini pats kādreiz kaut ko nozagt, un tad saki, ka vienkārša.
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
mantojums
Aleksandra Barone, 22.02.2016. 14:09
Tēma smaga. Nomira mamma, mēs par savu naudu taisījām bēres utt, māsa nepiedalījās finansiāli. Tagad jāpiesakās uz mantojumu, ir māja un mazliet naudas kontā. Māsa ir klāt un pieprasa lielāko daļu (mēs pieņemam, ka uz pusēm jādala?), bet atsakās uzņemties pusi izdevumus, kas saistīti ar notāru. Vai mēs ja samaksājam visu, varam iekļaut, lai tas pēc tam tiktu ieturēts no māsas daļas. Kas attiecas uz pārējiem izdevumiem, tas arī uz mums, jo ir sakrājies parāds NĪN. Sakiet, lūdzu, kā rīkoties, vai vākt čekus? vai šis tiks ņemts vērā? Paldies
Deniss Račiks, 22.02.2016. 16:09
mēs par savu naudu taisījām bēres utt, māsa nepiedalījās finansiāli.
(mēs pieņemam, ka uz pusēm jādala?),
Vai mēs ja samaksājam visu

MĒS - tas ir 18 brāļi???
Lai saņemtu palīdzību, jāmāk pilnīgāk izklāst informāciju... To ko Jūs dalāt NĪ un naudu, jau ir skaidrs. Bet - cik bērni Jūs esiet, vai ir mantojuma līgums, testaments!?
Aleksandra Barone, 22.02.2016. 16:40
Es atvainojos :) Mēs tas ir, es un mans vīrs, taisījām bēres. Testamenta nav, un mantinieki esam mēs abas ar māsu. Vienkārši situācija tāda, ka māsa uzsver uz to, ka mamma mums itkā esot vairāk dzīva esot palīdzējusi, devusi naudu utt, bet tā nav, abām palīdzēja vienādi. Līdz ar to tagad pamatojoties uz saviem pieņēmumiem, viņa uzskata, ka viņai pienākas nevis puse, bet 2/3, un izdevumi par notāru ir jāsedz man. Tāpēc man interesē, vai tas ir likumīgi, jo mēs uzskatam, ka jādala uz pusēm, arī izdevumi. Vienkāŗši šajā situācijā jautājums ir tāds, ja mēs ar vīru izdevumus apmaksājam pilnā apmērā, vai mēs varam piestādīt čekus, maksājumus un pieprasīt, lai māsai izmaksā nevis pusi, bet par to summu, kas ir puse no kopējiem izdevumiem, mazāk? Kas attiecas uz bēru izdevumiem, es saprotu, ka pie mantošanas tas netiek ņemts vērā? Paldies, ar cieņu
Deniss Račiks, 24.02.2016. 18:46
Man tiešam žēl ka Jums ir tāda māsa... Bet - ja Jums savstarpēji neizdosies vienoties par izdevumiem, kas saistīti ar bērēm un t.l savu daļu varēsiet piedzīt tiesas ceļā. Bet mantojums, ja neviens cits no radiniekiem nepieteiksies, dalīs vienādas daļās, ko lai kāds no Jums nebūtu teicis.
Un man ir smagas aizdomas ka arī par mantojuma sadali vienošanas Jums nebūs un par strīda izšķiršanu nāksies vērsties tiesā!!!
Aleksandra Barone, 25.02.2016. 10:41
Paldies Jums atbildi. ar cieņu, Aleksandra
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.