Jurismi
Tiesa. Tiek izskatīta narkotiku lieta. Liecinieks - kaimiņš. Advokāts: "Vai apsūdzētais jums deva narkotikas?" Kaimiņš: "Nē." Advokāts: "Bet viņa sieva deva?" Kaimiņš: "Atvainojiet, vai runa vēl joprojām iet par narkotikām?"
Reģistrētiem lietotājiem
E-pasta adrese:
Parole:
Neesi reģistrēts?
Sadaļas
Mūs atbalsta
Līgumu paraugi

Juridiskās domas forums

[Uz forumu] [Pievienot jaunu tēmu]
Temats
mantojums un pārņemtas kredītsaistības
Kaspars Ozols, 25.02.2016. 10:14
Labdien,

Lieta tāda, ka nesen viņsaulē aizgāja mans tēvs. Rakņājoties mājās pa papīriem izrādījās, ka viņam ir saistības 3 dažādās ātro kredītu firmās. Esmu vienīgais mantinieks, ir ko mantot, papīri nav nekādi oficiāli kā mantiniekam nokārtoti, māja uz mani nav vēl pārrakstīta, testaments nav! Jautājumi ir tikai daži dotajā brīdī..

1. Es steigšus iesniedzu tajās iestādēs miršanas apliecību lai viņi iesaldē tās lietas. Jautājums : vai viņiem jāiesaldē process no miršanas apliecībā uzrādītās miršanas dienas vai no dienas kad esmu iesniedzis šo apliecību? Kā tur īsti ir? Vai man labāk iet uz kantori un aci pret aci runāt un iesniegt dokumentus, jeb tiešām pietiek ar to, kā viņi apgalvo, ka caur epastu nosūtu!?
2. Vai man ir tiesības viņiem pieprasīt rakstisku, apstiprinātu dokumentu, kas apstiprina, ka lieta ir iesaldēta uz laiku līdz es nokārtoju papīrus par to, ka esmu oficiāls mantinieks..
3.vai gadījumā nesanāk, ka līdz tam (mant. dok, nokārtošana) man nav pieeja informācijai, kas ir bankās, kas saistītas ar manu tēvu un viņiem teorētiski nav pienākums man ko uzrādīt vai sniegt kādu info?
4. Vai man ir tiesības un vai ir vispār jēga viņiem iesniegt rakstisku iesniegumu par to, ka vēlos lai konkrētā ātro kredītu firma iepauzē lietas līdz nokārtoju dokumentus kā mantinieks..

Saprotu, ka tikai tad, kad mant. dok. būs nokārtoti es varēšu oficiāli iet uz tiem kantoriem un prasīt visus līgumus tēva un visu info!? Kad tas man būs uz rokas es, protams, griezīšos pie juristiem, jo man nešķiet, ka tie ātrie kredīti man jāapmaksā, jo neesmu bijis ne galvotājs, ne ko parakstījis, tas tomēr ir nepārvarama vara, force majore vai ne? Protams, it depends, jāskatās būs kas tajos līgumos rakstīrs..

Bikiņ biedē šitā lieta par tiem ātrajiem ,viņi maitas visi kā viens ir un noteikti mēģinās man ko sastāstīt un ietekmēt tā vai citādi lai es pieļautu kļūdu viņiem par labu, sāku ko maksāt vai lai parakstu kko konemaz nevajag...te pat vakar bija c*****24.lv viens cilvēks zvana, saka, ka viss tiek iesaldēts uz mūžīgiem laikiem, tad pēc tam 4h laikā 5neatbildēti zvani no dažādiem numuriem, kad atzvanu, prasa, kad maksāšot es! kko man par mantojumu sāk stāstīt un ka lietu sūtīšot tālāk pašam velnam :) viņiem taču nav tiesību pagaidām neko pasākt, jo nav oficiāli mantinieks vēl neviens un mirušam cilvēkam tagad procentus rēķinās? :D stulbums...
Juris , 28.02.2016. 22:30
Pieņemot mantojumu, jāpārņem arī mantojuma atstājēja saistības.
Šobrīt Jūs nevarat pievienot viedokli!
Vispirms ir jāreģistrējas! Vēlies reģistrēties?
Ieteikumi | Biežāk uzdotie jautājumi |
Publikācijas un komentāri ne vienmēr atbilst Latvijas Juristu biedrības viedoklim. Lapas īpašnieki nenes nekādu atbildību par publikāciju saturu. Par publikāciju saturu atbildīgs personīgi pats autors. Likumam neatbilstošas publikācijas pēc pirmā kompetentu iestāžu pieprasījuma tiks izņemtas.